Feryjne spotkania w ramach projektu ULI

Natalia Kocik

Uczniowie uczestniczący w projekcie „Uczniowskie Laboratoria Informatyczne” ferie spędzili bardzo pracowicie. W pierwszym tygodniu ferii spotykaliśmy się w szkole – poznaliśmy aplikacje do rozszerzonej rzeczywistości, zbudowaliśmy kostki Merge Cube, znaleźliśmy czas na zabawę z grami ScottieGo! oraz LegoWeDo. Rozpoczęliśmy również wykonywanie zdjęć do naszej wirtualnej wycieczki. Przy okazji fotografowania klas, zaznajomiliśmy się z możliwościami edytorów graficznych, oraz mieliśmy okazję popracować z programem Pano2VR, w którym będziemy wykonywali nasz wirtualny spacer.

Podsumowaniem naszych feryjnych zajęć była zorganizowana w drugim tygodniu ferii wycieczka do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu. Dowiedzieliśmy się tam między innymi: co to jest widzenie 3D, jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe, co kryje się pod pojęciem „stroboskop”, na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie.  Zwiedziliśmy ekspozycję „Barwy, światło, ruch” oraz uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzone w oparciu o zestaw klocków oraz specjalistyczne oprogramowanie na licencji Lego. Tworzyliśmy mobilnego robota z klocków Lego WeDo 2.0, a następnie zaprogramowaliśmy go.