Scottie wylądował - zajęcia w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020

Natalia Kocik

Jest rok 2030. Kosmiczny pojazd Scottiego awaryjnie wylądował na naszej planecie, a konkretnie ... w naszej szkole. Na zajęciach ULI uczniowie pomagali Scottiemu zdobyć części zamienne do statku, programując jego ruchy. Rozpoczęliśmy działania, mające na celu poznanie podstaw programowania, które mają zrobić z naszych uczniów ekspertów w projektowaniu algorytmów.

 

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania. Jest połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.

W dziesięciu modułach w wersji edukacyjnej na graczy czeka szereg zadań o rosnącym poziomie trudności, które pozwalają uczniom i nauczycielom sprawnie rozwijać kompetencje w zakresie programowania.