DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Iwona Szymańska, Monika Figlarz, Weronika Dylewska, Marcin Kubel

18 listopada 2021r. już po raz piąty obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który na stałe wpisał się do kalendarza naszej szkoły. Tym razem ten wyjątkowy dzień dedykowany był w szczególności naszemu małemu koledze Olkowi Nowakowi, który dzielnie walczy z chorobą. Przesłanie akcji było proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta, bo dobro które okazujemy innym ludziom, wraca do nas z nawiązką!

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali się na żółto lub przypięli żółte buźki, bo żółty to kolor radości i optymizmu, który skutecznie rozjaśnił nam ten listopadowy dzień. W świetlicy powstało piękne Drzewko Życzliwości, na którego listkach każdy mógł zapisać swoje pozdrowienia, życzenia i podziękowania, podobnie jak w listach dostarczanych przez Szkolną Pocztę Życzliwości. Uczniowie klas I – III stworzyli Drzewko Życzliwości z kolorowych dłoni, które sami wycięli i ozdobili, bo przecież wyciągnięta do drugiego człowieka dłoń symbolizuje wsparcie i chęć niesienia pomocy. Tego dnia szczególnie zwracaliśmy uwagę na pozytywny przekaz i miłe słowa kierowane do innych osób, bo każdy człowiek jest wyjątkowy i zajmuje ważne miejsce w naszym życiu. Dlatego też karteczki z „dobrym słowem” zawisły w różnych miejscach naszej szkoły, aby można było zabrać je ze sobą i podarować komuś bliskiemu.

W tym dniu Szkolny Klub Wolontariatu przygotował kiermasz rozmaitości, z którego całkowity dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację małego Olka. Wolontariusze upiekli również babeczki, których zakup był przysłowiową cegiełką w powrocie Olka do zdrowia.

Mamy nadzieję, że Dzień Życzliwości pozwolił Wam na uśmiech i zapomnienie o kłopotach. Bo choć czas jest trudny dla wielu z nas, to zawsze warto mieć nadzieję i nieść ją innym. Mimo wszystko