Konkurs plastyczny „Barwy jesieni”

Monika Figlarz, Violetta Sucharska 

Jesień to najbardziej kolorowa pora roku. Jej piękno możemy dostrzec w mieniących się wyjątkowymi barwami parkach i lasach. A nikt lepiej nie potrafi dostrzec tego piękna niż malarze oraz … dzieci, które dzięki swojej wrażliwości przenoszą swoje wrażenia na kartkę papieru, która w ten sposób staje się obrazem.

Konkurs plastyczny „Barwy jesieni” adresowany był do uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na piękno i różnorodność otaczającej nas przyrody, rozbudzenie kreatywności i wyobraźni uczniów, doskonalenie umiejętności manualnych oraz prezentacja własnych uzdolnień na forum szkoły. Konkurs spotkał się z ogromnym odzewem. Wpłynęło bardzo wiele ciekawych i pomysłowych prac! Jury miało nie lada orzech do zgryzienia i długo obradowało, aby sprawiedliwie ocenić i wybrać najlepsze prace. Brano pod uwagę staranność i estetykę wykonania prac, zgodność z tematem, oryginalność oraz wrażenia artystyczne. Wiele prac po prostu nas zachwyciło! Pomysłowość uczniów nie ograniczyła się tylko do farb i kredek. Zgodnie z duchem ekologii, w pracach wykorzystano również wiele materiałów naturalnych: zasuszonych liści, kwiatów, nasion i innych darów jesieni. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą wrażliwością, talentem i kreatywnością, dlatego też jury przyznało nagrody dla następujących uczniów:

Julia Połka, klasa Ia

Wojtek Nyk, klasa Ia

Alicja Przewoźna, klasa Ib

Hanna Kowalska, klasa Ic

Matylda Nowaczyk, klasa Ic

Patryk Florysiak, klasa IIa

Artur Jamroziak, klasa IIa

Laura Izydorczyk, klasa IIb

Yeva Babych, klasa IIIa

Filip Połka, klasa IIIa

Zosia Czapczyk, klasa IIIc

Lena Rychlik, klasa IIIc

Wręczenie nagród odbędzie się wkrótce!