Mniam Mniam

Marcin Kubel

Uczniowie klas 1-2 mieli możliwość uczestniczenia w spektaklu pt. „Mniam, mniam”. Spektakl profilaktyczno kabaretowy poruszał problem zdrowego odżywiania i stylu życia. Racjonalna dieta oraz prawidłowo wykształcone przyzwyczajenia dietetyczne zapewniają właściwy rozwój fizyczny i intelektualny dzieci. Sposób żywienia ma wpływ na koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia a także lepsze wyniki w nauce. Dlatego tak ważne jest kształtowanie odpowiednich nawyków już od najmłodszych lat.

Celem spektaklu, było uświadomienie młodym odbiorcom, czym jest zdrowe jedzenie, jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania, a także sięgania po używki.

Przedstawianie pokazało, że zdrowy nie znaczy nudny! Aktorzyzabrali” dzieci do pysznego świata pełnego kolorów i fantastycznych przygód, które można przeżywać w kuchni.

Zdrowe nawyki związane z odżywianiem są niezwykle ważne zwłaszcza w czasie pandemii. Aktorzy Grupy T w sposób łatwy, humorystyczny i przystępny dla dzieci ukazało jak dbać o swoje zdrowie.