Dzień książki

V. Wróblewska, A. Jóźwiak

24 maja w ramach majowych obchodów „Dni książki” klasy drugie zostały zaproszone przez Panią Dyrektor Biblioteki Publicznej w Granowie na spotkanie z pisarzem Romanem Pankiewiczem, autorem książek dla dzieci. Bohater spotkania zachęcał i motywował uczniów do nauki języków obcych. Docenił rangę zawodu nauczyciela i bibliotekarza, które to od dawna niekoniecznie znajdują uznanie w społeczeństwie.

Poza tym przedstawił uczniom 5 ważnych zawodów, czytając napisane przez siebie książki. Były to zawody: strażaka, żołnierza, policjanta, bibliotekarza i nauczyciela.

Uczniowie wyszli ze spotkania zadowoleni i szczęśliwi recytując wiersz J. Tuwima „Spóźniony słowik”. Nie zapominając o Dniu bibliotekarza Paniom bibliotekarkom zostały wręczone laurki, wykonane samodzielnie przez uczniów. Bardzo dziękujemy za zaproszenie