NASZ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE EDUKACYJNYM “Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

Marcin Kubel

W roku szkolnym 2020/ 2021 w przedszkolu i szkole realizowaliśmy ogólnopolski projekt edukacyjny “Z kulturą mi do twarzy”. Współpracując z rodzicami oraz odpowiednimi instytucjami, uczniowie naszej placówki realizowali wybrane zadania z trzech modułów:

I W krainie muz,

II Piękno regionu,

III Kocham, lubię, szanuję.

Wprowadzani byli w świat kultury wysokiej poprzez udział w koncertach czy wizyty w muzeach, teatrach, galeriach (niestety, najczęściej on-line). Poznawali wielkopolskie tradycje i starali się je kultywować. Uwrażliwiali się na potrzeby innych. Systematycznie wdrażali zasady właściwego zachowania oraz uczyli się przestrzegać obowiązujących norm społecznych, nade wszystko dobrze się bawiąc. Aktywność uczniów i ich zaangażowanie przerosło najśmielsze oczekiwania nauczycieli. Dzieci z ogromną satysfakcją wykonywały wszystkie wyzwania stawiane im w związku z realizacja zadań projektowych. W czasie ich realizacji wielu młodych ludzi tworzyło swoje pierwsze prace plastyczne, tworząc piękne prezentacje oraz dzieląc się swoimi doświadczeniami i efektami współpracy.

Niewątpliwie projekt kształtował w trudnym czasie pandemii kompetencje społeczne, informatyczne i językowe u naszych wychowanków.

Koordynator projektu – Marcin Kubel zaproponował nauczycielom autorskie scenariusze wykonywane w ramach szkolenia “Lekcja Enter”, jako propozycje lekcji z wykorzystywaniem interaktywnych aplikacji i platform edukacyjnych , m.in. platformy edukacyjnej: epodręczniki.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją dotyczącą projektu: https://sway.office.com/TloRkLDd9FOyipJO?ref=Link