Biblioteka

Marcin Kubel, Sucharska Violetta

8 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Jest to szczególna data, zwracająca uwagę na pracę osób zaangażowanych w szerzenie dostępu do słowa pisanego i działających aktywnie na rzecz zwiększenia czytelnictwa. To święto wszystkich bibliotekarzy, którzy miłość do czytania zaszczepiają już u najmłodszych dzieci i uczniów.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, obchodzony jest w Polsce od 1985 roku. Święto to rozpoczyna Tydzień Bibliotek.

W tym roku w związku z cały czas panującymi obostrzeniami obchody tego tygodnia były bardzo skromne. Jednakże uczniowie klasy 3B postanowili wykonać pamiątkowe kartki i wręczyć Paniom pracującym w Bibliotece publicznej.

Dodatkowo również Pani Kinga Burmistrzak pracująca w bibliotece szkolonej przeprowadziła zajęcia w klasie.

Zarówno pracownikom Biblioteki Gminnej jak również Pani Kindze pracującej w naszej szkolnej bibliotece dzieci złożyły najserdeczniejsze życzenia. W tym roku, życzyliśmy najwięcej zdrowia. By zawsze możliwy był dostęp do bardzo ciekawych i interesujących książek.