Dzień Ziemi

Joanna Karolczak

Od kilkudziesięciu lat 22. kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. To okazja do promowania ekologicznych postaw, ale też uświadomienia problemów, które wiążą się ze zmianami klimatycznymi.

 

Każdego roku temu wydarzeniu towarzyszy inne hasło. Motywem przewodnim tegorocznych obchodów jest hasło: “Przywróć naszą Ziemię”. W akcje ekologiczne związane z ratowaniem naszej planety chętnie włączają się światowi celebryci, aktorzy, piosenkarze. Również polskie gwiazdy wspierają działania na rzecz Ziemi. Ambasadorem WWF jest Marcin Dorociński, twarzą tegorocznego wydarzenia „Godzina dla Ziemi”, poświęconego Bałtykowi został Hubert Urbański, a w akcję Greenpeace “Adoptuj pszczołę”, zaangażowali się Zofia Zborowska, Natalia Przybysz i Marcin Bosak.

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 7E na godzinie wychowawczej wykonali plakaty promujące ochronę naszej planety. Oto kilka z nich: