Maksymilian Jedynak - zwycięzca Międzynarodowego Turnieju Cup Mania Global w swojej kategorii wiekowej 11-13 lat .

Magdalena Kalemba-Borowczak

Maksymilian  Jedynak  - zwycięzca w swojej kategorii wiekowej  Międzynarodowego Turnieju Cup Mania Global.

Sport stackingiem czyli układaniem stosów z kubków na czas zajmuje się Maksymilian od maja 2020 roku. Już wcześniej brał udział w licznych konkursach układania kostek Rubika na czas i zajmował w swoich grupach wiekowych czołowe miejsca.

Pewnego razu poznał kolegę z Poznania, który  dodał go grupy osób zajmujących się sport stackingiem.  Międzynarodowy Turniej Cup Mania Global online seria 2 został ogłoszony w drugiej połowie lutego 2021 roku. Gdy Maksymilian  zarejestrował się  na zawody, zaczął trenować ,by jak najlepiej wypaść, a osiągane przez niego czasy, podczas układania kubków, dawały nadzieję na sukces. 2 tygodnie przygotowań przyniosło zadowalające skutki. 24 godziny po ustaleniu godziny dostał link  z kodem do spotkania na Zoomie i listę startową. Sam wybrał  godzinę startu.   Organizator zawodów relacjonował rywalizację zawodników  na youtube . W zawodach wzięło udział ponad 70 osób z całego świata. Jego start wyznaczono na godzinę  18.00. Wytłumaczono zasady i przeniesiono go  do pokoju , gdzie znajdował się sędzia. Był  jako szóstym startującym. Występ online bardzo Maksymiliana stresował, a zwłaszcza wtedy, gdy sędziemu w czasie jego pokazu  odłączył się mikrofon i nie miał kontaktu ze sprawdzającym. Na szczęście obraz utrwalił zmagania Maksymiliana. Pierwszą była konkurencja 333, podczas której  układa się  3 stosy po 3 kubki. Najszybszym czasem  była 3 próba wynosząca 2.115s. Później konkurencja 363, w której uzyskał  2.766s. Następnie nadeszła najtrudniejsza konkurencja czyli cykl. Maksymilian uzyskał czas 7.947 sekundy.

Bardzo był zadowolony ze swojego występu, wiele osób mu gratulowało, nie tylko spośród uczestników, ale i z obserwatorów rywalizacji.  Kiedy wszystkie wyniki zostały zweryfikowane,  otrzymał e-maila od organizatora, w którym poproszono go o podanie adresu. Maksymilian WYGRAŁ w swojej kategorii wiekowej.  Wygrał medal, na który zasłużył swoją pracą i zapałem do swojej pasji.

Wszystkich, którzy chcą zobaczyć zmagania Maksymiliana – zapraszam do obejrzenia udostępnionych filmów:

https://youtu.be/DzBbOQaabvk?t=30084     - konkurencja 333
https://youtu.be/DzBbOQaabvk?t=30745    - konkurencja 363
https://youtu.be/DzBbOQaabvk?t=31655    - konkurencja cyklu układów