Kultywujemy tradycje lokalne - pamiętamy o naszych patronach Powstańcach Wielkopolskich.

M.Kalemba-Borowczak, D.Poznaniak

5 stycznia jest Dniem Patrona Szkoły Podstawowej w Granowie. W tym roku, ze względu na obowiązujące obostrzenia sanepidemiologiczne obchodzimy go wirtualnie. Uczniowie klasy VI c  przygotowali film, będący wirtualnym  spacerem po lokalnych miejscach upamiętniających ważne wydarzenia historyczne, w których wzięli udział mieszkańcy naszej Gminy. 

 

Powstanie Wielkopolskie. Pamiętamy!

Tradycyjnie odbył się etap szkolny tym razem już XIII. edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Konkurs organizowany jest w celu popularyzacji wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, ukazaniu wkładu Wielkopolan w odzyskanie niepodległości oraz rozwijania zainteresowań historią regionu. Finał odbędzie się 20.03.2021 r. w Poznaniu naszą szkołę będą reprezentować: Antoni Banach, Justyna Konieczna, Norbert Hoffmann oraz dwóch uczniów wyłonionych spośród tych, którzy uzyskali ten sam wynik (zmagania te odbędą się po feriach).

W zeszłym roku społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Patrona 8.01. Uczciliśmy 101. rocznicę Powstania Wielkopolskiego i wymarszu powstańców z ziemi granowskiej. Gościem specjalnym był pan Marcin Peatz – pasjonat tradycji ułańskiej, którego prelekcji o ułanach biorących udział w Powstaniu Wielkopolskim z zaciekawieniem wysłuchali uczniowie klas III – VII. Uczniowie klas IV – VIII wykonali rozety z szarf zakupionych przez Radę Rodziców. Na uroczystym apelu minutą ciszy oddaliśmy hołd bohaterskim Powstańcom.

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po Miejscach Pamięci związanych z Powstaniem Wielkopolskim, które znajdują się w Granowie.

W tym roku zachęcamy do upamiętnienia powstańców zgodnie z Apelem Dyrektora ZSP w Granowie oraz uczestnictwa w Mszy Świętej on-line 6.01.2021 r. o godzinie 10.00.