Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Monika Figlarz, Weronika Dylewska

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Co roku obchodzimy go w naszej szkole, ale teraz, kiedy jesteśmy daleko od siebie i nie możemy się spotkać, podać sobie ręki, czy po prostu przytulić, nabrał on szczególnego znaczenia.

Nasza codzienność się zmieniła i niektórym z nas trudno jest się w niej odnaleźć, ale czasem wystarczy trochę życzliwości, aby nasz świat uczynić lepszym miejscem do życia. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas jest wiele dobra, które możemy dać innym poprzez okazaną im życzliwość. Bo bycie miłym i dobrym dla innych ma ogromną moc uszczęśliwiania nie tylko innych, ale przede wszystkim nas samych. Dlatego też nasi najmłodsi uczniowie z klas I – III już w piątek ochoczo przystąpili do świętowania tego szczególnego dnia. Wszystko było inaczej niż zwykle, ale żółty kolor i nadzieja na lepsze jutro, i tak rozświetliły nam ten pochmurny listopadowy dzień. Uczniowie przygotowali stroje w żółtym kolorze oraz pozdrowienia dla swoich kolegów i koleżanek, które przez cały dzień można było wysyłać na internetowym czacie. Takie ciepłe, serdeczne słowa skierowane do dawno niewidzianych przyjaciół ze szkoły wywołały uśmiech na niejednej twarzy. Zresztą zobaczcie sami! I już dziś dołączcie do grona życzliwych. Bo życzliwość to nie tylko miły gest raz w roku. Życzliwość to styl życia