Narodowe czytanie 2020

Magdalena Kalemba-Borowczak

Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tym roku już  dziewiąty raz wczytywaliśmy się w kolejne dzieło literatury polskiej „Balladynę” J. Słowackiego. 

 

Akcję w naszej szkole zainaugurował dyrektor szkoły Pan Ryszard Grajek, który przez radiowęzeł szkolny przeczytał uczniom już w piątek 4 września 2020r. najbardziej charakterystyczny fragment dramatu pochodzący z  aktu II , dotyczący zabójstwa Aliny przez Balladynę.  5 września 2020 roku w Bibliotece Publicznej w Granowie uczniowie klasy VI c  czytali akt III dramatu Juliusza Słowackiego – wybitne dzieło polskiego romantyzmu.  

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę coroczną, ogólnopolską akcję poznawania literatury polskiej.  

Dziękuję za pomoc!