Z wizytą w TVP 3 Poznań

Magdalena Kalemba-Borowczak

Czwartkowe, feryjne przedpołudnie grupa uczniów  spędziła w studiu Telewizji Poznań. Po nowoczesnym gmachu TVP 3 w Poznaniu oprowadził nas Pan Daniel Pajączkowski, który odpowiedzialny jest za promocję Poznańskiej Telewizji w regionie, Wielkopolsce i Polsce.

Poznaliśmy historię tego miejsca, zwiedziliśmy studio nagrań codziennych programów telewizyjnych, tj. Witaj Wielkopolsko, Teleskop. Zaznajomiliśmy się z tajnikami pracy realizatora dźwięku, realizatora obrazu, akustyka, osoby obsługującej prompter i reportera. Zwiedziliśmy archiwum, w którym digitalizuje się na bieżąco wszystkie nagrania od 1963r. Na korytarzu spotkaliśmy Panią Ewę Siwicką, prowadzącą program, pt. Ewa i  jej goście. Na zakończenie  wizyty w TVP 3 Poznań poznaliśmy wyjątkowo trudną rolę spikera telewizyjnego, a dokładniej pogodynki. Mieliśmy okazję spróbować swoich sił przed kamerą telewizyjną jako prezenterzy pogody. To był doskonale spędzony czas, pełen wrażeń, doświadczeń i zabawy.