Ferie z ogólnopolskim projektem „ Pisać każdy może…”

Magdalena Kalemba-Borowczak

W czwartkowe przedpołudnie, mimo ferii zimowych i odpoczynku od nauki klasa V c spotkała się, aby zrealizować kolejny etap ogólnopolskiego projektu, a ramach którego wraz z innymi szkołami z Polski współtworzymy internetowy blog.

 

Podczas  pierwszych zajęć w październiku uczniowie poznali aplikację Bitmoji. Podczas tworzenia indywidualnych avatarów towarzyszyła im niezwykła atmosfera.  Dostrzegli, że niektóre z nich są podobne  z wyglądu i usposobienia do swoich autorów.

Wyzwaniem była dalsza część pracy  - opis.

Z wykorzystaniem pomocniczych pytań, udało się zadanie wykonać wzorcowo.

https://tiny.pl/tsnvb

Kolejne  zajęcia to przygoda z aplikacją CANVA. Uczniowie poznali możliwości  jakie zapewnia im ilość proponowanych projektów pism użytkowych. Zasoby aplikacji dają niespodziewane i zaskakujące efekty. Bawiliśmy się rewelacyjnie, a zarazem poznaliśmy zasady tworzenia tekstów perswazyjnych, podziękowań, życzeń oraz inną wersję tworzenia prezentacji. Zosia stała się autorką kartki z okazji Świąt, Sandra napisała zaproszenie, a Wiktor poznawał tajniki tworzenia prezentacji.

A to jeszcze nie koniec naszych doświadczeń z Canvą.

https://tiny.pl/tsnbq

Aplikacja  WriteReader okazała się dla nas wielkim wyzwaniem, ale z zaangażowaniem przystąpiliśmy do tworzenia książek. Po gorącej dyskusji przystąpiliśmy do pracy. Efekty oceńcie sami, chociaż to dopiero namiastka pozycji, które zamierzamy stworzyć. Tematyka powstałych książek jest różnorodna, ale chcieliśmy w nich przedstawić siebie, swoje hobby, zainteresowania i pasje.

To kolejny, doskonały sposób, by doskonalić swoje umiejętności językowe i się bawić za pomocą aplikacji IT.

Książka Wiktora  - https://tiny.pl/tsnbw

Książka Oli Cz.  - https://tiny.pl/tsnbp

Książka Oli J. - https://tiny.pl/tsnbn

Książka Blanki  - https://tiny.pl/tsnb2

Książka Emilki - https://tiny.pl/tsnzx

Pozostałe książki możecie poczytać tutaj: http://tiny.pl/tsns1