“Na międzypokoleniowej karuzeli”

Elwira Kwiatek, Anna Gawron-Walica

Dnia 15.11.2019 r. grupa uczniów z klas siódmych wyjechała do Teatru Muzycznego w Poznaniu na musical „Footloose”.

Musical ten porusza wiele istotnych tematów. To opowieść o dojrzewaniu, konflikcie pokoleń, ścieraniu się starego porządku z nowym, odwadze, buncie przeciw absurdalnym zasadom. „Footloose” to nie tylko rozrywka, to także mądra opowieść o życiu, o nas samych, wciąż kręcących się na międzypokoleniowej karuzeli.

 

Musical „Foodloose” opowiada o mieście Bomont i jego mieszkańcach. W miasteczku tym obowiązuje kategoryczny zakaz tańca i śpiewu, związany z wypadkiem, który wydarzył się kilka lat wcześniej z udziałem czworga nastolatków, w tym również syna pastora. Młody Ren, który przyjeżdża do miasta wraz ze swoją matką , postanawia postawić się prawu. Szybko przekonuje do tego młodych mieszkańców Bomont i również pastora. Historia opowiedziana w musicalu dotyczy miłości, przyjaźni i tego jak ważny w życiu jest dla nas taniec i śpiew. Moim zdaniem musical jest godny polecenia.

Hania Hausa, klasa VIIB