Miej serce … i złóż serce! Akcja dla hospicjum

Monika Figlarz, Marcin Kubel

Hospicjum to bezpieczny azyl i miejsce, w którym przebywają cierpiący ludzie. Często potrzebują wsparcia, pomocy, a czasem po prostu ciepła, bliskości i uśmiechu. W związku z tym faktem powstała akcja: „Miej serce… i złóż serce! - serce dla hospicjum. Akcja została zainicjowana w 2012 roku przez redakcję Origami Art, a w tym roku dołączyli do niej również uczniowie naszej szkoły.

 

10 stycznia 2020 roku Pani Marta, studentka z Grodziska Wlkp., przeprowadziła dla naszych uczniów warsztaty, podczas których uczyła sztuki składania serduszek techniką origami.

Przedstawiła nam także najważniejsze cele i założenia związane z akcją dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, które jak co roku czeka na lawinę czerwonych, papierowych serduszek. Te dowody sympatii dokładnie 14 lutego, czyli w Walentynki, zostaną wysłane w świat, aby stworzyć serdeczny łańcuch serc i przekazać innym ludziom tę szlachetną ideę pomocy. Każde z serduszek to taki list do osób, które mogą potrzebować pomocy, a być może nie wiedzą, że mogą na nią liczyć oraz do osób, które mogą i chcą wesprzeć działalność hospicjum.

I właśnie taki był cel tego dnia w naszej szkole – zrobić jak najwięcej serduszek niosących innym nadzieję. Uczniowie z klas III oraz ich starsi koledzy ochoczo przystąpili do intensywnej pracy, dzięki której powstała cała góra „serc dobroci”. Dzięki temu dołożyli cegiełkę do tej wielkiej inicjatywy i przekonali się, że każdy może pomagać.