Malowanie na jedwabiu naszą pasją

Anna Gawron- Walica, Elwira Kwiatek

W dniach 6-7 grudnia uczennice klas siódmych wzięły udział w warsztatach malowania na jedwabiu, w ramach propagowania rozwoju pasji wśród naszych uczniów. Zajęcia prowadziła pani Maria Kocik w Gminnym Ośrodku Kultury w Granowie. Dziewczyny miały możliwość rozwoju swoich umiejętności malowania na tkaninie, poznając sztukę malowania jedwabiu, wywodzącą się z dawnych Chin i Japonii i coraz bardziej popularną także u nas. Malowały metodą Serti Gutta, polegającą na malowaniu konturowym. Kontur, czyli gutta naniesiona na jedwab zapobiegała rozpływaniu farby, pozwalała na tworzenie pięknych obrazów na jedwabiu, o wyraźnych konturach i kształtach, które się ze sobą nie zlewały.

Nasze artystki malowały z pasją na szlachetnej tkaninie, tworząc piękne apaszki.

Warsztaty zawdzięczamy pani Agnieszce Chojnackiej – Skarbnikowi Gminy Granowo, której bardzo serdecznie dziękujemy.