EKO – LEKCJA

Weronika Dylewska

W środę 23 października uczniowie z klas I-III uczestniczyli w Eko –lekcji prowadzonej przez Związek Międzygminny „Centrum Zagospodarowania Odpadów - SELEKT".

Celem lekcji była poprawa świadomości i wrażliwości ekologicznej wśród najmłodszych ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego segregowania śmieci. Wierzymy, że uczenie troski i odpowiedzialności za środowisko od najmłodszych lat przyniesie wymierne skutki dla otoczenia w przyszłości. Dla dzieci przygotowano bardzo wiele ciekawych zadań, m.in. koło fortuny, puzzle, konkurs rysunkowy. Uczniowie chętnie podejmowali aktywność i prezentowali posiadaną wiedzę na temat segregacji śmieci. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał prezent w postaci ekologicznej torby na zakupy, temperówki w kształcie kosza na śmieci, ołówka oraz ulotki i naklejki na pojemnik do bio odpadów.