Ósme Narodowe Czytanie

 Magdalena Kalemba-Borowczak

Już ósmy raz uczniowie Szkoły Podstawowej w Granowie włączyli się w Ogólnopolską Akcję Narodowego Czytania literatury polskiej.
W tym roku para prezydencka wybrała osiem nowel pozytywistycznych.

W naszej szkole to wydarzenie zainaugurował już w piątek dyrektor szkoły Pan Ryszard Grajek, który przeczytał uczniom fragment "Katarynki" B. Prusa. Ciąg dalszy Narodowego Czytania miał miejsce sobotę, tj. 7 września 2019r.  w Bibliotece Publicznej w Granowie, gdzie kolejny już rok włączyliśmy się w tę ogólnopolską akcję i uczniowie szkoły, absolwenci, rodzice czytali "Katarynkę" B. Prusa oraz  "Dym" M. Konopnickiej.

Treść nowel ukazała pokoleniu współczesnych Polaków, prawdziwe oblicze życia dzieci, młodzieży w XIX- wiecznej Polsce i uwrażliwiła na problem biedy, analfabetyzmu i krzywdy ludzkiej.

Zachęcamy do wspólnego czytania.