Wycieczka do Polanicy, Międzygórza, Wambierzyc i Dusznik Zdroju

Magdalena Kalemba-Borowczak

Dnia 21 maja 2019r. klasy IV c, VI b, 5 dziewczynek z klasy V c pod opieką p. Elwiry Kwiatek, Magdaleny Kalemby-Borowczak oraz Marii Wojtyły wyruszyła na wycieczkę do Polanicy i okolic. W pierwszym dniu zwiedziliśmy kopalnię w Złotym Stoku. Niektórzy z nas wypłukiwali istniejące do dnia dzisiejszego złoto w rozkruszonych skałach kopalni.

Poznaliśmy zasady pracy w osadzie górniczej. Kolejny dzień spędziliśmy w Wambierzycach, gdzie podziwialiśmy urokliwość ośrodka pielgrzymkowego i turystycznego, zwanego śląskim Jeruzalem, a następnie poznawaliśmy walory krajoznawcze Błędnych Skał znajdujących się w Górach Stołowych. Popołudnie spędziliśmy w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, gdzie poznaliśmy etapy produkcji i czerpania papieru. Wolne chwile spędzaliśmy na deptaku i w Parku Zdrojowym w Polanicy, poznając walory uzdrowiskowe i sanatoryjne tego miasta. Trzeci dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Międzygórza, w którym znajduje się Wodospad Wilczki oraz odświeżyliśmy dziecięce wspomnienia w Ogrodzie Bajek. Podróżując po Dolnym Śląsku, wstąpiliśmy do Dusznik Zdroju i odwiedziliśmy Dworek Fryderyka Chopina. Byliśmy też w Kudowie Zdroju, gdzie zauroczył nas przepiękny Park Zdrojowy. Wycieczka zintegrowała nas, a czas spędzony razem służył naszemu wypoczynkowi i przekonał nas po raz kolejny, że Polska jest pięknym krajem.