Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek

Monika Figlarz, Agnieszka Ciesielska, Boguchwała Miś

8 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Jest to szczególna data, zwracająca uwagę na pracę osób zaangażowanych w szerzenie dostępu do słowa pisanego i działających aktywnie na rzecz zwiększenia czytelnictwa. To święto wszystkich bibliotekarzy, którzy miłość do czytania zaszczepiają już u najmłodszych dzieci i uczniów. 

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, obchodzony jest w Polsce od 1985 roku. Święto to rozpoczyna Tydzień Bibliotek – kilkudniowe cykle spotkań z czytelnikami, prelekcje, warsztaty i konferencje. Hasłem tegorocznej edycji jest „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Uczniowie klas specjalnych również postanowili odwiedzić naszą szkolną bibliotekę, w której jak zwykle miło przywitała nas Pani Kinga Burmistrzak, a także Gminną Bibliotekę usytuowaną w pięknie odnowionym pałacu. Złożyliśmy Paniom życzenia, wręczyliśmy kwiaty i własnoręcznie przygotowane laurki, aby okazać wdzięczność za poświęcony czas i zawsze ciekawe książki. W bibliotekarskie święto życzymy wszystkim bibliotekarkom i bibliotekarzom samych sukcesów i radości w pracy oraz w życiu osobistym!