APEL Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

G. Urbańska, W.Dylewska, V.Sucharska, M.Figlarz

Maj to miesiąc, w którym szczególnie myślimy o Polsce, która jest zawsze bliska naszemu sercu. Słowa Naród i Ojczyzna określają nas jako Polaków i patriotów. Wolność to coś, co odzyskane zostało z tak wielkim trudem i wysiłkiem, jest dla nas wyjątkowo cenne. Dlatego już od najmłodszych lat skupiamy nasze myśli wokół tych wartości, które są dla Polaków najważniejsze.

Podczas apelu, który odbył się 26 kwietnia 2019 uczniowie klas I i II SP uczcili Święto Pracy, Święto Flagi Rzeczypospolitej oraz Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przypomnieli wszystkim zebranym historię tych świąt oraz najważniejsze symbole narodowe bliskie sercu każdego Polaka. Wiersze i piosenki oraz film przybliżyły uczniom nie tylko tą tematykę, ale też uświadomiły, że patriotą może być każdy z nas, nawet ten najmniejszy.