Wydarzenia

Karty gry na lekcjach języka polskiego

Magdalena Kalemba-Borowczak

Realizując podstawę programową, omawiamy lektury, które doskonale znamy również z ekranów kin i telewizorów. Jedną z nich jest "Hobbit, czyli tam i z powrotem" autorstwa J.R. R. Tolkiena. Uczniów fascynuje świat utworów powstałych pod wpływem skandynawskich  legend i staroangielskich mitów, przedstawiający niezwykłą podróż Bilbo Bagginsa i jego towarzyszy w celu odzyskania skarbów oraz dawnej siedziby krasnoludów.  Wydarzenia, których są uczestnikami, przenoszą czytelników w niezwykły świat magii, niesamowitych zbiegów okoliczności i walki dobra ze złem.

Czytaj więcej...

Wirtualne Siwki-Oliwki

Dobiesława Poznaniak

Uczniowie klasy VI c postanowili podtrzymać wielkopolską  tradycję i w nietypowy sposób jako Siwki – Oliwki z życzeniami zdrowia i pomyślności zawitać do domów  osób odwiedzających naszą  stronę internetową.

Czytaj więcej...

Świąteczny czas…

Weronika Dylewska

Wielkanoc to czas wyjątkowy, czas radości i nadziei, czas odradzania się wszystkiego co piękne i dobre. I w tym roku czas oczekiwania na święta przypadł podczas nauki zdalnej. Nie przeszkadzało to uczniom w zaakcentowaniu i wykonaniu wielkanocnych dekoracji. Uczniowie klasy IIIa rozpoczęli przygotowania do Wielkanocy będąc jeszcze w szkole.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Autyzmu

Bartłomiej Piasecki

Z okazji Światowego Dnia Autyzmu od kilku dni w naszej szkole odbywają się lekcje poruszające tematykę autyzmu. Uczniowie i nauczyciele dzielili się wiedzą dotyczącą możliwych przyczyn tego zaburzenia i omawiali kwestie społecznych zachowań, przeciwdziałania dyskryminacji, traktowania osób z trudnościami i sposobów ich wsparcia. Efektem tych dyskusji było powstanie kilku prezentacji, które zamieszczamy poniżej. W ten sposób chcemy pokazać nasze wsparcie dla osób z autyzmem - to że ich dostrzegamy i jesteśmy wrażliwi na ich potrzeby.

Czytaj więcej...

Świętujemy Dzień Teatru

Dobiesława Poznaniak

Międzynarodowy Dzień Teatru przypada 27.03. co roku inna wybitna osobowość teatru proszona jest o orędzie. Tym razem autorką międzynarodowego orędzia jest brytyjska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa Hellen Mirren.

W naszej szkole uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru wykonaniem kukiełek lub pacynek, lekcjami o teatrze i przygotowaniem krótkich spektakli..

Czytaj więcej...

Maksymilian Jedynak - zwycięzca Międzynarodowego Turnieju Cup Mania Global w swojej kategorii wiekowej 11-13 lat .

Magdalena Kalemba-Borowczak

Maksymilian  Jedynak  - zwycięzca w swojej kategorii wiekowej  Międzynarodowego Turnieju Cup Mania Global.

Sport stackingiem czyli układaniem stosów z kubków na czas zajmuje się Maksymilian od maja 2020 roku. Już wcześniej brał udział w licznych konkursach układania kostek Rubika na czas i zajmował w swoich grupach wiekowych czołowe miejsca.

Czytaj więcej...

Termomodernizacja

Oto kolejna porcja zdjęć ukazujących postępy trwającej w szkole termomodernizacji. W salach są już układane panele, zostały wymienione drzwi wejściowe oraz zaizolowane fundamenty wokół budynku. W dalszym ciągu trwają też prace związane z ociepleniem oraz wykonaniem elewacji.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet

Termomodernizacja

Przedstawiamy kolejne zdjęcia obrazujące postęp prac w naszej szkole. Tym razem „akcja” przeniosła się na zewnątrz. Trwa ocieplanie budynku, izolowanie fundamentów, można dojrzeć także pierwsze kolory na elewacji. Zobaczcie sami.

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

H.Hausa, J.Gierko, J.Dotka

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla „żołnierzy wyklętych” za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny.

Czytaj więcej...

„Żołnierze Wyklęci” – pamięć o bohaterach

Magdalena Sobecka

„Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy.
Pozostał po nich w kopnym śniegu żółtawy mocz i ten ślad wilczy.”
Zbigniew Herbert „Wilki”

Czytaj więcej...

Pokaz ratownictwa na lodzie

Weronika Dylewska

Strażacy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wlkp. oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Granowie zaprezentowali uczniom i przedszkolakom techniki ratowania ludzi z zamarzniętych akwenów. Pokaz odbył się nad miejscowym stawem w Granowie. Podczas spotkania symulowano ratowanie ludzi, pod którymi załamał się lód i wpadli do wody.

Czytaj więcej...

Termomodernizacja

Prace remontowe związane z termomodernizacją trwają w najlepsze, poniżej kilka zdjęć z aktualnej sytuacji w 1000-latce. Jak widać nie wygląda to już tak strasznie.

Czytaj więcej...

Złoty dyplom dla Doroty Szajek za udział w Wielkopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Violetta Sucharska

Z uwagi na sytuacje epidemiczną VI Wielkopolski Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej organizowany przez Akademię Muzyczną w Poznaniu odbył się online, na podstawie nagrań audiowizualnych. Dnia 12 lutego 2012r. jury w składzie: prof. Dr hab. Leon Zaborowski, mgr Damian Myśliński, mgr Izabela Zalewska – sekretarz przesłuchało nadesłane nagrania solistów i zespołów. Jury za piosenkę „Przyjaciel wie” przyznało Dorocie Szajek złoty dyplom.

Czytaj więcej...

Życzenia Walentynkowe od klasy 8b

H.Hausa, J.Gierko

Klasa VI c w Galerii Sztuki Współczesnej w Poznaniu online

Magdalena Kalemba-Borowczak

Od września planowaliśmy klasowy wyjazd do Poznania w celu zwiedzania stolicy Wielkopolski. Niestety, pandemia nie pozwoliła nam na realizację planów, a realne spotkanie m.in. ze sztuką współczesną zostało przeniesione w przestrzeń online. Podczas dwóch godzin wychowawczych zwiedziliśmy Galerię Sztuki Współczesnej na ul. Wodnej w Poznaniu, po której oprowadziła nas Pani Agata Rodriguez.

Czytaj więcej...

Grajmy z WOŚP w 29. finale

Zachęcamy do wspierania 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w inny sposób niż zazwyczaj poprzez dokonywanie wpłat na konto 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lub osobisty udział w imprezach sztabów działających w gminach ościennych, np. Ptaszkowo, Grodzisk Wielkopolski, Stęszew.

Możliwości wsparcia 29. Finału WOŚP w linkach:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/

https://www.wosp.org.pl/wspieraj

Życzenia dla Babci i Dziadka

Weronika Dylewska

Czytaj więcej...

Z życia szkoły

Od 26 października wszyscy uczniowie uczą się w swoich domach, w systemie nauki zdalnej. Jeśli jednak komuś przyszłoby na myśl, że w naszej szkole jest teraz cicho i nic się nie dzieję to zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz filmów. Co prawda wygląda to dość strasznie, ale cytując jednego z pracujących w szkole fachowców: „żeby było pięknie, najpierw musi być brzydko”.

Czytaj więcej...

Dzień Patrona

W dniu 6 stycznia 2021r. odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, naszej Gminy i Parafii, upamiętniająca także ofiary Powstania Wielkopolskiego. Symboliczną wiązankę kwiatów przy pomniku najmłodszego uczestnika Powstania – Michała Hoffmanna złożyły delegacje reprezentujące Gminę Granowo oraz naszą szkołę. Ze względu na obowiązujące obostrzenia obchody dnia patrona w formie jaką znamy z lat ubiegłych nie mogły mieć miejsca.

Czytaj więcej...