Wydarzenia

Drzewka

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, woźny szkolny Pan Piotr z pomocą kierowcy Pana Rysia, posadzili drzewka na terenie zieleni przy sali gimnastycznej. Naszym nowym „nabytkiem” jest 8 grabów kolumnowych odmiana Lucas oraz 4 dęby błotne.

Czytaj więcej...

Kotłownia

Dziś, 7 lipca 2021r. w obecności projektanta i inspektora nadzoru budowlanego w jednej osobie, wykonawcy oraz przedstawicieli inwestora czyli Gminy Granowo odbył się odbiór techniczny szkolnej kotłowni. Od kolejnego sezonu jesienno-zimowego budynek będzie ogrzewany przez nowoczesną kotłownię, która oprócz ciepła zapewni także spore oszczędności. Łącząc ocieplenie budynku, nowe okna i nowoczesne kotły gazowe możemy mieć pewność, że koszty ogrzewania będą zdecydowanie niższe.

Czytaj więcej...

Granowo z pocztówki.

Dobiesława Poznaniak 

Część uczniów klas siódmych skorzystała z formy uatrakcyjnienia zdalnego nauczania i przygotowała projekty znaczków związane z Granowem. Największym powodzeniem cieszył się herb Granowa, ale znalazły się też wizerunki kościoła i Góry Zwycięstwa. Zachęcamy do obejrzenia wybranych efektów prac graficznych.  

Muzyczne zajęcia pozalekcyjne

Leszek Górka

Przed nami upragniony czas wakacji. Zanim jednak "porzucisz" szkołę na dwa miesiące, zobacz jak pracowaliśmy w minionym czasie. Oto piosenka, której nagrania dokonaliśmy w ramach projektu muzycznych zajęć pozalekcyjnych. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w te działania.

Czytaj więcej...

Komunikat - dowozy i odwozy w dniu zakończenia roku szkolnego 2020/21

Spacerem po Poznaniu

Klasa VI c 

Czas ograniczeń minął, a my czekaliśmy z utęsknieniem na wspólny, zaplanowany jesienią wyjazd do Poznania. Pogoda dopisała, humory mieliśmy doskonałe. Pierwszą atrakcją okazał się przejazd "ELFEM" , a następnie spacer po Poznaniu. Schłodziliśmy się przy fontannie na Placu Wolności, a następnie ulicą Ludgardy podążyliśmy do Muzeum Sztuki Użytkowej, które znajduje się w Zamku Pierwszych Piastów. Eksponaty wzbudzały w nas w podziw, ale najwięcej radości dostarczyła nam przepiękna panorama Poznania podziwiana z wieży zamkowej.  O godz. 12.00 odwiedziliśmy Poznańskie Koziołki, które zgodnie z tradycją trykają się w południe 12 razy. Ulicy Półwiejskiej, sprawdziliśmy, wciąż pilnuje Stary Marych, a Mc'Donalds serwuje przepyszne Chicken Boxy. Tuż przed wyjazdem, w gorące, upalne popołudnie zjedliśmy tradycyjne lody.

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu na najpiękniejszy wiersz z okazji Dnia Matki

Joanna Karolczak , Małgorzata Stachowiak

23. maja minął termin konkursu na najpiękniejszy wiersz z okazji Dnia Matki. Konkurs miał na celu:

- rozwijanie umiejętności polonistycznych i literackich uczniów,

- uwrażliwienie na piękno poezji,

- uświadomienie jak ważna jest rola matki w naszej kulturze.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w naszej szkole

Weronika Dylewska, Agnieszka Ciesielska, Violetta Wróblewska

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej i niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są różne działania skierowane na integrację i wspólne spędzanie czasu na zabawie.

Czytaj więcej...

Dzień książki

V. Wróblewska, A. Jóźwiak

24 maja w ramach majowych obchodów „Dni książki” klasy drugie zostały zaproszone przez Panią Dyrektor Biblioteki Publicznej w Granowie na spotkanie z pisarzem Romanem Pankiewiczem, autorem książek dla dzieci. Bohater spotkania zachęcał i motywował uczniów do nauki języków obcych. Docenił rangę zawodu nauczyciela i bibliotekarza, które to od dawna niekoniecznie znajdują uznanie w społeczeństwie.

Czytaj więcej...

NASZ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE EDUKACYJNYM “Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

Marcin Kubel

W roku szkolnym 2020/ 2021 w przedszkolu i szkole realizowaliśmy ogólnopolski projekt edukacyjny “Z kulturą mi do twarzy”. Współpracując z rodzicami oraz odpowiednimi instytucjami, uczniowie naszej placówki realizowali wybrane zadania z trzech modułów:

Czytaj więcej...

Termomodernizacja

Wewnątrz budynku szkoły prace remontowe zostały już zakończone, natomiast na zewnątrz trwają w najlepsze. Co prawda zniknęły już rusztowania wokół, budynek jest w całości ocieplony i posiada nową elewację, jednak zniknęła kostka brukowa przy sali gimnastycznej i boisko wyglądem przypomina teraz plażę. Wkrótce jednak pojawi się tam nowa, równa nawierzchnia.

Czytaj więcej...

Dzień Matki w wirtualnej odsłonie

Magdalena Kalemba-Borowczak

To wyjątkowy dzień w roku, bo poświęcony wyjątkowej osobie. 

Mama, mamusia...jest zawsze, kiedy Jej potrzebujemy. 

Gotowa do największych poświęceń, będąca dla nas wsparciem i pomocą w każdej trudnej chwili.

Dziś dziękujemy Im za wszystko....nie sposób wymienić dobra, jakim nas obdarzają każdego dnia. 

Życzymy tego, co najpiękniejsze i najwspanialsze.

Podczas nauczania zdalnego uczniowie kl. VI c poznali aplikację, za pomocą której składają dziś życzenia swoim MAMOM. 

Czytaj więcej...

Multimedialny projekt

 Leszek Górka

Żyjemy w trudnym czasie zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Jak w tej sytuacji muzykować?

A jednak się da!!!

Czytaj więcej...

Ostatnia prosta przed egzaminem ósmoklasisty.

Magdalena Kalemba-Borowczak

Podczas tegorocznych Targów Edukacyjnych, które odbyły się online, poświęcono wiele uwagi obecnym ósmoklasistom. Ten rok jest dla nich i ich nauczycieli szczególnie trudny.

Dlatego wspieramy Was uczniowie klas VIII  i podpowiadamy, na co jeszcze powinniście zwrócić uwagę, zanim znajdziecie się w sali egzaminacyjnej. 

Czytaj więcej...

"MUZYKA POLSKA" - KONCERT ONLINE

Agnieszka Ciesielska

19 maja uczniowie klas I-III wzięli udział w koncercie online Tomasza Dolskiego. Uczniowie mieli okazję utrwalić wiadomości o najwybitniejszych, polskich kompozytorach, takich jak Chopin, czy Moniuszko. Wysłuchali nowoczesne interpretacje utworów ludowych, m.in. "Zielony mosteczek", czy "Prząśniczkę". Dopełnieniem całości były bardzo ciekawe efekty świetlne. Mimo utrudnionego dostępu do kultury, nie zapominamy, żeby z nią obcować. 

Czytaj więcej...

Biblioteka

Marcin Kubel, Sucharska Violetta

8 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Jest to szczególna data, zwracająca uwagę na pracę osób zaangażowanych w szerzenie dostępu do słowa pisanego i działających aktywnie na rzecz zwiększenia czytelnictwa. To święto wszystkich bibliotekarzy, którzy miłość do czytania zaszczepiają już u najmłodszych dzieci i uczniów.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Marcin Kubel

6 maja został ustanowiony przez Komisję Europejską jako Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego celem jest zwrócenie uwagi mieszkańcom Unii Europejskiej na kwestie bezpieczeństwa na drogach, w tym zmianę zachowań użytkowników dróg. Powodem wprowadzenia tego święta była rosnąca każdego roku liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów i motocyklistów.

Czytaj więcej...

Autoportret przez rzeczy

Magdalena Kalemba-Borowczak

Czas pandemii uczynił nas anonimowymi wobec siebie. Upływa dzień za dniem, zmieniamy się, dorastamy, a tak naprawdę nie spotkaliśmy się twarzą w twarz od kilku miesięcy.  Podczas lekcji słyszymy swoje głosy, widzimy się online, dostrzegamy swój awatar. A jacy naprawdę jesteśmy? Jak bardzo się zmieniliśmy? Co robimy w wolnym czasie? W jaki sposób wypełniamy wolne chwile?

Czytaj więcej...

„Wiwat maj, trzeci maj, dla Polaków błogi raj!”

 Magdalena Sobecka 

„Wiwat maj, trzeci maj, dla Polaków błogi raj!” 

W tym roku świętujemy obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nie byłoby tego święta, radosnych wiwatów, gdyby nie ci, co podsunęli myśl, aby stworzyć cud majowy (król Stanisław August Poniatowski, marszałek Stanisław Małachowski oraz Ignacy i Stanisław Potoccy, Hugo Kołłątaj, Józef Wybicki, Stanisław Staszic). Wszyscy oni na Sejmie Czteroletnim 3 Maja 1791 roku uchwalili ustawę zwaną Konstytucją 3 Maja. Konstytucja ta była drugą na świecie, a pierwszą w Europie, spisaną ustawą rządową. Zmieniła ustrój państwa na monarchię konstytucyjną oraz ograniczyła demokrację szlachecką.  

Czytaj więcej...

Pamięć nie umiera

Pogrzeb odbędzie się w piątek 30 kwietnia 2021r. o godz. 11:00
na Cmentarzu Parafialnym w Granowie.