Wydarzenia

Bieg w piżamach

Anna Spławska

W grudniu dzieci z klas 1-3 włączyły się do "Ogólnopolskiego Charytatywnego Biegu i Dnia w Piżamach".

Nam piżama kojarzy się z odpoczynkiem i spokojem, ale dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

Anna Spławska

Kochanym Dziadkom klasy 1-3

Czytaj więcej...

Podsumowanie akcji „SiePomaga - dla Olka”

Joanna Karolczak    

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.
Albert Schweitzer

Na przełomie listopada i grudnia odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna, której celem była zbiórka pieniążków na pomoc dla Olka Nowaka. W akcję włączyły się przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Czytaj więcej...

Pamiętamy! Rocznica Powstania Wielkopolskiego

Magdalena Kalemba-Borowczak

6 stycznia 2022r. po Mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny, władze Gminy Granowo wraz z dyrektorem naszej Szkoły, złożyły symboliczną wiązankę kwiatów na grobie najmłodszego uczestnika Powstania Wielkopolskiego - Michała Hoffmanna. Wspólnie w mieszkańcami gminy odśpiewaliśmy uroczyście ROTĘ - pieśń patriotyczną mającą wyjątkowe znaczenie podczas walko niepodległość Polski.  Kolejny już raz upamiętniony został przez nas udział naszych ojców i dziadków w zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim. To właśnie Powstańcy Wielkopolscy są patronami Szkoły Podstawowej w Granowie. 

Czytaj więcej...

Uczymy się Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej (RKO) w ramach projektu „#CISNEKLATE”.

Magdalena Kalemba-Borowczak

17 grudnia 2021r. uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w projekcie „#CISNEKLATE”. 

Powiat Poznański należy do strefy, gdzie zgodnie z danymi GUS odnotowano najniższą dostępność świadczeń medycznych, udzielanych przez zespoły ratownictwa medycznego w Polsce. To znaczy, że to właśnie tutaj najtrudniej otrzymać niezbędną pomoc ze strony ratownictwa w przypadku zagrożenia życia. Tym samym bardzo duża odpowiedzialność spada na przypadkowych świadków zdarzenia. Bardzo często od ich umiejętności niesienia pierwszej pomocy zależy życie poszkodowanego. 

Czytaj więcej...

Dyplom

"Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego - wywieś flagę 27 grudnia

Dobiesława Poznaniak, Leszek Górka

103. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego będzie miała wyjątkowy charakter, ponieważ  od 2021 roku 27 grudnia obchodzić będziemy  święto państwowe pod nazwą Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Pamiętajmy w tym dniu wywiesić flagę państwową lub powstańczą.

Czytaj więcej...

NA TEN WYJĄTKOWY CZAS

Magdalena Kalemba-Borowczak, Leszek Górka

Niech te Święta Bożego Narodzenia przyniosą nam wiele radości.
Niech uśmiech zagości w naszych domach, niech ogarnie nas ciepło wigilijnej świecy.
Niech dobry Bóg namaluje szczęście na naszych twarzach.
Niech marzenia się spełniają i płyną wysoko.
Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia
i zbliżającego się Nowego Roku
życzy społeczność uczniowska.  

Wizyta przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Grodzisku Wlkp.

Magdalena Kalemba-Borowczak

10 grudnia 2021r. do naszej szkoły zawitali sierż. Aleksandra Hoffman, st. sierż. Szymon Olejnik i st. sierżant Dawid Jakubiak, którzy podczas spotkania z uczniami klas VII i VIII podjęli kilka ważnych, bieżących spraw.

Czytaj więcej...

Święty Mikołaj

Marcin Kubel

6 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana wyczekują przybycia Świętego Mikołaja. I właśnie tego dnia uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego przywitał Święty Mikołaj Biskup, rozdając wszystkim drobne upominki.  Tak miły podarunek sprawił, że na niejednej twarzy pojawił się uśmiech, a cały dzień minął w przyjemnej atmosferze. Dzieci przebywające w świetlicy szkolnej, miały możliwość poznania historii Święto Mikołaja. Dowiedziały się także, jak nazywają się poszczególne elementy stroju biskupa.

Czytaj więcej...

Poczuj magię tych świąt ....

Olga Szulc

Dziś do naszej szkoły po wielu trudach - renifery były zmęczone, Rudolfa bolało kopyto, dotarł św. Mikołaj , w towarzystwie 3 pięknych i uroczych Mikołajek rozdał dzieciom słodki poczęstunek. Krótką inscenizację przygotowały uczennice z klasy 8 d , bawiąc się przy tym wyśmienicie! 


Czytaj więcej...

Podwójne Mistrzostwo Powiatu!

Adam Kościański, Dariusz Bajer

W sobotę 4.12, w Rakoniewicach odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rywalizowały roczniki 2008 i 2007, natomiast w ramach Igrzysk Dzieci rocznik 2009 i młodsi. Reprezentacja Naszej Szkoły zwyciężyła w obu kategoriach, zdobywając tytuł Mistrza Powiatu i prawo gry w dalszych rozgrywkach na szczeblu rejonowym.

Czytaj więcej...

"ŚNIADANIE DAJE MOC"!!!

Agnieszka Ciesielska

Uczniowie klas I-III każdego roku włączają się do udziału w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Podczas zajęć rozmawiają nt. zdrowego odżywiania, odpowiednich nawyków żywieniowych. Zwieńczeniem jest przygotowanie zdrowego śniadania i konsumpcja. 

Czytaj więcej...

Pasowanie

W.Dylewska, V.Sucharska, M.Wrzesińska, A.Spławska

10.11.2021 r. w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Granowie wstąpili uczniowie klasy Ia, Ib i Ic. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności zdobyte w pierwszych tygodniach nauki, a tym samym zdały egzamin na ucznia. Uczniowie Ci zostali oficjalnie przyjęci do braci uczniowskiej, co było dla nich ogromnym przeżyciem. Nie zabrakło uśmiechów, radości i gratulacji. To był wyjątkowy dzień.

Czytaj więcej...

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Iwona Szymańska, Monika Figlarz, Weronika Dylewska, Marcin Kubel

18 listopada 2021r. już po raz piąty obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który na stałe wpisał się do kalendarza naszej szkoły. Tym razem ten wyjątkowy dzień dedykowany był w szczególności naszemu małemu koledze Olkowi Nowakowi, który dzielnie walczy z chorobą. Przesłanie akcji było proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta, bo dobro które okazujemy innym ludziom, wraca do nas z nawiązką!

Czytaj więcej...

Konkurs „List do Taty”

Magdalena Kalemba-Borowczak

W czerwcu ubiegłego roku szkolnego klasa Va wzięła udział w 6. edycji Konkursu ogłoszonego przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato.Net. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, a organizowany był w okręgach wyborczych senatorów, którzy zgłosili się do udziału w jego przeprowadzeniu.

Podstawowym celem konkursu, organizowanego co dwa lata od 2011r., jest propagowanie odpowiedzialnego ojcostwa. Jest on adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem jest napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata. Uczniowie klasy Va podjęli się wyzwania i napisali list do swego Taty. Spośród wszystkich biorących udział ośmioro zostało wyróżnionych, a listy gratulacyjne wręczył sam senator RP Jan Filip Libicki, który odwiedził uczniów klasy Va i nagrodził upominkami.

Czytaj więcej...

Świętujemy Dzień Niepodległości

Magdalena Kalemba-Borowczak

Pamięć o naszych przodkach, którzy oddali życie w imię niepodległości uczciliśmy razem z przedstawicielami władz lokalnych uroczystą mszą św. w intencji ojczyzny. Następnie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze na Górze Zwycięstwa - miejscu pamięci ważnym dla mieszkańców Gminy Granowo. Uczestniczyliśmy w poświęceniu znajdujących się tutaj murali, przedstawiających patrona Parafii i Gminy Granowo - św. Marcina oraz przypominających o ważnych postaciach ubiegłego stulecia, tj. kardynał S. Wyszyński, św. Jan Paweł II. W uroczystościach gminnych towarzyszył nam senator RP Filip Libicki.

Czytaj więcej...

Szkoła do Hymnu

Magdalena Kalemba-Borowczak

Już po raz czwarty uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Hymn rozbrzmiał na korytarzach naszej szkoły dzięki radiowęzłowi, który służy naszej społeczności do przekazywania ważnych informacji. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej...

"SZKOŁA DO HYMNU"

A. Ciesielska, W. Dylewska 

Uczniowie klas I-III z wychowawczyniami, po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości wszyscy spotkali się przy Górze Zwycięstwa, by o godz. 11:11 wspólnie odśpiewać hymn narodowy.

Czytaj więcej...

Dzień zawodów 1-3

Violetta Wróblewska, Katarzyna Bendowska, Magdalena Dudek

Pomimo czasu, jaki dzieli uczniów klas 1-3 od wyboru zawodu, w Dniu Zawodów podjęli już pierwsze próby wcielenia się w nowe role. Poznawali dokładniej pracę niektórych rodziców i osób zatrudnionych w szkole. Gościli w swoich klasach zawodowych specjalistów lub odwiedzali ich w miejscach pracy. Słuchali wierszy związanych z pracą nauczyciela i zakładali teczki zawodów. Oczywiście różne klasy podjęły różne działania. Wielu uczniów i rodziców przygotowujących swoje pociechy do tych zajęć wykazało się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Cały dzień upłynął w atmosferze radości, zdobywania nowej wiedzy i doświadczenia, które być może przydadzą się w dokonywaniu ważnych wyborów życiowych.

Czytaj więcej...