Wydarzenia

ŚNIADANIE DAJE MOC

Agnieszka Ciesielska

Każdego roku w listopadzie, uczniowie naszej szkoły szczególnie pogłębiają wiedzę nt. zdrowego żywienia poprzez włączenie się w ogólnopolską akcję "Śniadanie daje moc". Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie ucznia. Podsumowaniem programu jest, zorganizowanie Dnia Zdrowego Śniadania. W tym roku tę tematykę realizowaliśmy zdalnie, ale efekty były wspaniałe, co widać na załączonych zdjęciach.

Smacznego 

Czytaj więcej...

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Monika Figlarz, Weronika Dylewska

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Co roku obchodzimy go w naszej szkole, ale teraz, kiedy jesteśmy daleko od siebie i nie możemy się spotkać, podać sobie ręki, czy po prostu przytulić, nabrał on szczególnego znaczenia.

Czytaj więcej...

11 listopada Narodowy Dzień Niepodległości.

Marcin Kubel

W tym roku obchody upamiętniające odzyskanie niepodległości miały dużo mniejszą skalę. Jednakże, jak co roku odbyła się uroczysta suma odpustowa w kościele pw. Świętego Marcina w Granowie. W trakcie mszy modlono się za wszystkich mieszkańców naszej parafii oraz poległych bohaterów walczących o odzyskanie niepodległości. Zgodnie z rządowymi obostrzeniami w kościele mogło znajdować się określona liczba osób. Jednakże tak ważne święto narodowe nie mogło odbyć się bez udziału delegacji pocztów sztandarowych, wśród których znalazła się również delegacja uczniów z naszej szkoły. Po uroczystej mszy świętej nastąpił złożenie wiązanek kwiatów przy „Górze Zwycięstwa” przez delegację Urzędu Gminy w Granowie. Tam również hołd oddanym oddały zebrane poczty sztandarowe.

Czytaj więcej...

Dokąd zmierzasz Polsko?

Magdalena Kalemba-Borowczak

Szanowni Państwo, 

taki właśnie tytuł miała nosić tegoroczna wieczornica zorganizowana z okazji 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Niestety, w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemiologicznymi nie możemy się z Państwem spotkać i razem świętować "Granowskie Marcinki "- tradycję, którą kultywujemy wspólnie od 2003r. 

Czytaj więcej...

Szkoła do hymnu

 Weronika Dylewska

W przeddzień Święta Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 włączyliśmy się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii wspólne śpiewanie odbyło się w zespołach klasowych za pomocą komunikatora Teams.

Czytaj więcej...

PAMIĘTAMY

Agnieszka Ciesielska 

Pielęgnowanie tradycji i zwyczajów jest ważną rolą szkoły. Uczniowie wraz z wychowawczyniami, w związku z dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym udali się na cmentarz oraz odwiedzili miejsca pamięci, by zapalić znicze i oddać hołd tym, którzy odeszli.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

 

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Lekcje w klasach 1-8 prowadzone są według rzeczywistego planu lekcji (czyli odbywają  się wszystkie przedmioty zgodnie z planem zajęć z danego dnia),

Wychowawcy kl.I-III poinformują uczniów oraz  rodziców/opiekunów  o zasadach nauki zdalnej.

Lekcje za nieobecnych nauczycieli będą odwoływane w dzienniku elektronicznym i wówczas uczniowie mają "okienko".

Przedszkole  „Bajkowa Kraina” pracuje wg, ustalonych godzin pracy. Dowozy dzieci do przedszkola bez zmian. Ze względu na bardzo niską frekwencję dzieci zostaje odwołany kurs autobusu  o godz.15.20.  Wznawia się praca kuchni oraz możliwość spożywania posiłków.

Sekretariat szkoły czynny od 7.00-15,.00 sprawy pilne po wcześniejszym umówieniu Informacje pod numerem telefonu 515 147 540, 61/44 72 040 lub drogą mailową:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku kolejnych zmian w pracy szkoły /przedszkola będziecie Państwo informowani na bieżąco na stronie www  lub przez e-dziennik/ i przedszkole.

Dyrektor szkoły jest zobowiązany do zapewnienia zajęć opiekuńczo-wychowawczych w świetlicy szkolnej uczniom (kl.I-III), których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z sekretariatem i wypełnienie deklaracji.                                                                                                                        

Z poważaniem
Dyrekcja Szkoły 

"Paris" na Bum Bum Rurkach

Leszek Górka

To relacja z ostatniego naszego spotkania w realu przed zdalnym nauczaniem.
W piątek, 23 października, „rzutem na taśmę” nagraliśmy video, które z radością chcielibyśmy Wam zaprezentować. Takie rzeczy dzieją się w naszej szkole :)
Zobaczcie zresztą sami :)

Czytaj więcej...

Podziękowanie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Magdalena Kalemba-Borowczak

22.10.2020r. uczniowie klasy VI c otrzymali z rąk Pani Zofii Kłopockiej - Dyrektor Biblioteki Publicznej w Granowie podziękowanie nadesłane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy za uczestnictwo w organizowanej kolejny już rok Ogólnopolskiej Akcji "Narodowe czytanie". Przypominamy, że w tym roku czytaliśmy dramat J. Słowackiego pt. "Balladyna". 

Czytaj więcej...

Apelujemy, prosimy, by NIE PALIĆ!

Magdalena Kalemba-Borowczak

Uczniowie klasy VI c odpowiedzieli na propozycję Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Poznaniu i wzięli udział w konkursie "Palić, nie palić - oto jest pytanie".  Zadaniem uczniów było napisanie apelu, w którym uargumentować należało stanowisko, dlaczego nie warto palić papierosów i e-papierosów. 

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej 2020

 

Czytaj więcej...

Realizujemy Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, pt. Z kulturą mi do twarzy.

Magdalena Kalemba-Borowczak

Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz piąty kierunek polityki oświatowej na rok szkolny 2020 / 2021:

  • wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych, po przez tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, słowa, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki. 

    Czytaj więcej...

PASOWANIE NA UCZNIA

Agnieszka Ciesielska, Mirosława Kierzkowska 

1 października 2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość dla Pierwszoklasistów – Pasowanie na Ucznia.  

Czytaj więcej...

I nas nie mogło w tej akcji zabraknąć!

Magdalena Kalemba-Borowczak

My również dołączyłyśmy do Ogólnopolskiej Akcji Dzień Szpilek, której celem jest pomoc dzieciom z chorobą nowotworową. Za każde opublikowane zdjęcie na Instagramie lub Facebooku dnia 25 września 2020 roku, na którym będą widoczne szpilki, Moliera 2 przekaże 2zł na rzecz fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Pomagamy! 
Pomaganie nigdy nie było tak proste!

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Granowie "Nakręceni na pomaganie".

Magdalena Kalemba-Borowczak

Uczniowie naszej szkoły już od wielu lat  zbierają nakrętki i pomagają potrzebującym dzieciom. Od niedawna  na skwerze, przy Oliku w Granowie  stanęło „SERCE” na plastikowe nakrętki. 

Czytaj więcej...

Koncert Tomasza Dolskiego

Magdalena Kalemba-Borowczak

11 września 2020r. na dziedzińcu szkoły odbył się wyjątkowy koncert.

Czytaj więcej...

Narodowe czytanie 2020

Magdalena Kalemba-Borowczak

Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tym roku już  dziewiąty raz wczytywaliśmy się w kolejne dzieło literatury polskiej „Balladynę” J. Słowackiego. 

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

Zakończenie roku szkolnego 2019/20

Zobacz galerię >>>

Dzień Dziecka