"Dwie strony medalu UKS Orzeł Granowo"

W miniony weekend po wakacyjnej przerwie ruszyły rozgrywki ligi WZPN. W sezonie jesiennym UKS Orzeł Granowo reprezentują zawodnicy w rocznikach Młodzik D2 oraz Orlik E2.

Jako pierwsi do boju ruszyły nasze Orliki, które udowadniają swoja wartość w II Lidze okręgowej. Na pierwszy ogień przyszła gra z drużyną WAP I Poznań Luboń.
Oprócz założeń na mecz, które to pozostają tajemnicą naszej szatni, głównym celem była wiara w to, że tylko zawodnicy przebywający na boisku decydują o losach spotkania. To oni mają uwierzyć we własne umiejętności i tak pokierować swoją grą aby odnieść oczekiwany cel. Udało się to im wręcz perfekcyjnie. Mecz zakończył się wygraną 9-4, i to po pięknej grze w której to ręce same składały się do oklasków.
Co istotne; to zawodnicy byli podczas meczu najważniejsi. Trener bacznie się przyglądał wydarzeniom z boku, a rodzice pokazali kawał dojrzałego i kulturalnego dopingu. Mówiąc wprost: pozwolili dzieciom grać!
Liczymy, że takie podejście zawodników, trenera oraz rodziców pozostanie już na dobre, a korzyści z tego typu postawy będą płynąć szerokim strumieniem. Pierwsze efekty już widać. BRAWO! 
W drugim meczu drużyna Młodzików podejmowała na wyjeździe Sokoła Rakoniewice. Mimo, iż jest to nasz obecnie najstarszy i najbardziej doświadczony rocznik, to trzeba pamiętać, że jest to debiut chłopaków w piłce 9 osobowej na dużym boisku. Nowy doświadczony trener podejmie wszelkich starań aby jak najszybciej doprowadzić zespół do maksymalnych możliwości. Należy jednak pamiętać, że wymaga to czasu, treningów, a przede wszystkim cierpliwości.
Niestety w meczu otwarcia ligi jesiennej ulegliśmy drużynie z Rakoniewic 0-8.
Czeka Nas dużo pracy na najbliższych treningach i meczach. Liczymy na szybkie podniesienie się po porażce.