Sprawozdanie z Ligi Orlików RAFiK

W sobotę w hali sportowej w Dusznikach, nasz dzielny zespół Orlików po raz drugi wystąpił w Lidze Piłki Nożnej Orlików RAFiK. Po pierwszej rundzie spotkań zajmowaliśmy 6 miejsce z dorobkiem zaledwie 1 punktu. Naszym celem była poprawa gry oraz dorobku punktowego.
Ciężko pracowaliśmy przez cały tydzień na treningu i nasz trud przyniósł oczekiwane efekty. Już w pierwszym meczu udało nam się zdecydowanie poprawić i pokonać zespół Rokity Rokietnica 1-0 (bramka Norberta Hoffmanna).
W drugim meczu mimo zaciętej walki, musieliśmy uznać wyższość przeciwnika i przegraliśmy 0-1 po tzw. rzucie karnym przedłużonym. Kolejny mecz to już popis całej drużyny. Po fenomenalnej i zespołowej akcji bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Kacper Ścigała, po asyście Oskara Kąkolewskiego i asyście drugiego stopnia Michała Szymańskiego. Udało nam się pokonać lidera tabeli KP Las Puszczykowo 1-0. Zawodnicy byli niezwykle uradowani ze zwycięstwa.
 
W ogólnym rozrachunku, na półmetku rozgrywek zdobyliśmy 7 punktów. Bardzo cieszy zdecydowana poprawa jakości i zaangażowania w grę chłopaków. Ogromne słowa uznania, dla najmłodszego w ekipie Michała Szymańskiego, który jest naszą ostoją na obronie i murem nie do przejścia. To on jest jednym ze współtwórców tej poprawy. Ważne, że we wszystkich meczach, nawet tych przegranych było widać w naszych chłopakach wolę walki i charakter.

Liczymy, że w 3 rundzie rozgrywek będzie jeszcze lepiej.