SZOK - wydarzenia

Wizyta w firmie Granbud

Adam Kościański

Grupa uczniów naszej szkoły, w ramach doradztwa zawodowego, odwiedziła firmę Granbud. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką firmy oraz obejrzeć nowoczesny park maszyn i poszczególne działy zakładu. Firma Granbud specjalizuje się w produkcji elementów drewnianych oraz drewnopochodnych dla meblarstwa. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy. Dyrektor firmy p. Maciej Lewandowski odpowiadał na pytania uczniów i wyjaśniał jakimi predyspozycjami charakteryzować powinien się pracownik.  

Czytaj więcej...

„Zawody w praktyce”

Marta Kostańska

W ramach projektu zawodoznawczego „Zawody w praktyce” uczniowie „Szkoły życia” w dniu 7 października mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy krawcowej. Dzięki dofinansowaniu z subwencji oświatowej została zakupiona maszyna do szycia, z której uczniowie będą korzystać na zajęciach rozwijających kreatywność. Pani Beata Kałek- właścicielka zakładu krawieckiego, nauczyła młodych ludzi obsługi nowo zakupionego sprzętu. Poznali oni różne ściegi i samodzielnie szyli. Praktyczne przedstawienie zawodu okazało się bardzo interesujące dla uczniów. Uczestniczyli w spotkaniu chętnie i z zaangażowaniem.

Czytaj więcej...

Wizyta w Firmie „Opony Express” p. Mirosława Pocztowego.

Elwira Kwiatek

Dnia 8.10.2021r. grupa uczniów zainteresowana zawodem mechanika pojazdów samochodowych odwiedziła zakład „Opony Express” w Granowie. Na miejscu powitał młodych ludzi szef firmy ze swoimi pracownikami. Pokazali oni młodzieży jak wygląda wymiana opon, prostowanie felg, ustawianie zbieżności kół w samochodzie i wiele innych zagadnień związanych z naprawą samochodu. Zapoznali również z urządzeniami stosowanymi obecnie w tego typu zakładzie. Troje naszych uczniów zgłosiło już swoją gotowość odbywania praktyk u p. Mirosława. Zastąpią oni dwóch starszych kolegów, absolwentów naszej szkoły, którzy w tym roku szkolnym kończą swoją edukację w tym miejscu.

Czytaj więcej...

Wizyta w Firmie Szajek

Elwira Kwiatek

Dnia 8.10.2021r. uczniowie z klas ósmych wybrali się z wizytą do dużej, rodzinnej firmy, jaką jest Firma Szajek. Pan Gerard wraz z Panią Dorotą przyjęli ich bardzo serdecznie, oprowadzili po zakładzie, pokazali kilka jego działów. Uczniowie zapoznali się z liniami technologicznymi i urządzeniami wykorzystywanymi w produkcji zarówno wędlin, jak i wyrobów garmażeryjnych. Mieli okazję współtworzyć sałatkę warzywną, którą następnie z wielkim apetytem degustowali. Poznali nie tylko zawody występujące w tej firmie i ich specyfikę, lecz także utrwalili wiele zagadnień: z chemii, biologii i fizyki. W zakładzie spotkali swoich, starszych kolegów i koleżanki. Wszyscy uśmiechnięci z wielką życzliwością pokazywali swoją pracę i zapraszali do współdziałania. Młodzi ludzie docenili poświęcony im czas i wzbogaconą wiedzę, dziękując za to gromkimi brawami.

Czytaj więcej...

Noc Zawodowców 2021

Elwira Kwiatek

W tym roku NOC ZAWODOWCÓW odbędzie się stacjonarnie w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego im. J.J. Śniadeckich mieszczącego się przy ulicy Warzywnej 19. w Poznaniu.

Zachęcam do skorzystania z możliwości udziału ON-LINE. Wydarzenie transmitowane będzie poprzez stronę internetową www.noczawodowcow.pl oraz na kanale YouTube.

Czytaj więcej...