Świetlica szkolna

                Celem świetlicy jest zapewnienie zorganizowanej opieki wychowawczej uczniom przed i po zajęciach, zorganizowanej pomocy w odrabianiu lekcji i nauce oraz zorganizowanych zajęć sprzyjających rekreacji fizycznej, a także rozwijania zainteresowań.

Dzień chłopca

Marcin Kubel

30 września wszyscy chłopcy i ci mali, i ci duzi, obchodzą swoje święto. Również świetlica w tym dniu postanowiła przygotować atrakcje dla naszych chłopców. Od samego rana czekała na nich okolicznościowa gazetka. Mająca na celu zarówno docenić małych mężczyzn, jak i przypomnieć wszystkim zapominalskim o tak ważnym dniu. Dodatkowo każda chętna osoba mogła zabrać z pojemniczka wydrukowany okolicznościowy krawat. Dzięki własnej kreatywności mógł on nabrać barw i otrzymać wspaniałe życzenia. Wszystko po to, by wręczyć, go wybranemu przez siebie chłopakowi. Dzięki czemu pojawiał się u niego uśmiech na twarzy, a radość w sercu :)

Czytaj więcej...

„Guzikowe szaleństwo”

Podziękowanie i zaproszenie na warsztaty
pod nazwą „Guzikowe szaleństwo”

Serdecznie dziękujemy zarówno nauczycielom, jak i uczniom za podarowane guziki. To one będą stanowiły podstawowy budulec „Guzikowego szaleństwa”.

Pragniemy zaprosić chętnych uczniów do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, które odbędą się w przyszłym tygodniu, to jest w dniach od 19.11.2019 roku do 21.11.2019 roku w godzinach 13.30 – 15.00.
Spotkania przewidziane są dla dziesięcioosobowych grup.
Zainteresowanych prosimy o zadeklarowanie (zgłoszenie) udziału
u pana Marcina Kubla w świetlicy szkolnej
lub pani Kingi Burmistrzak lub pana Tomasza Koziołka w bibliotece szkolnej
do poniedziałku 18.11.2019 roku.
Liczba miejsc ograniczona!!!

Do zobaczenia na warsztatach!

Turniej w "chińczyka"

Violetta Wróblewska, Marcin Kubel

W świetlicy szkolnej uczniowie mają do dyspozycji wiele gier planszowych. Jednakże bardzo dużą popularnością cieszy się "chińczyk". W związku z tym faktem ogłoszony został turniej w tę grę. Do udziału w nim zgłosiło się około 30 uczniów. Rozgrywki rozpoczęły się na początku marca. Wszystkim meczom towarzyszą ogromne emocje. Celem turnieju jest wzajemna integracja uczniów i dobra zabawa. Zawody podzielone zostały na poszczególne etapy: eliminacje, ćwierćfinał, półfinał i finał. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i z niecierpliwością oczekujemy na wyłonienie zwycięzców.

Czytaj więcej...

Magiczne zabawy z chustą animacyjną

Marcin Kubel

Za oknem mróz. Mimo tego w świetlicy panuje bardzo gorąca atmosfera. Wszystko to za sprawą magicznej chusty KLANZA. Uczniowie chętnie brali udział w licznych zabawach ćwiczących ich refleks, zwinność i spostrzegawczość. W trakcie rywalizacji pojawiały się ogromne emocje. Wszyscy uczestnicy przez cały czas zabawy mieli dobry humor i uśmiech na twarzy.

Czytaj więcej...

Z życia świetlicy szkolnej

Violetta Wróblewska, Marcin Kubel

Pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018 już za nami. W trakcie tego czasu uczniowie przebywający w świetlicy mieli zapewnionych wiele atrakcji: korzystali z różnego rodzaju gier planszowych, głównie „Chińczyk” i „Warcaby”. Odbywały się również niezliczone rozgrywki karciane. W pogodne dni organizowane były zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu. Dzieci miały możliwość doskonalić swoje umiejętności taneczne. Jednocześnie dzieci chcące odrobić zadania domowe mogły liczyć na wsparcie wychowawców. To nie wszystko! Wykonywane były również prace plastyczne z wykorzystaniem różnych metod i technik. Odbył się nawet konkurs plastyczny, który pokazał jak zdolnych uczniów mamy w naszej szkole.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Przytulania

Małgorzata Przywecka, Marcin Kubel

Jak wiadomo, przytulanie to samo zdrowie. Nie tylko wspomaga odporność organizmu, ale również zmniejsza ryzyko chorób serca oraz niweluje objawy stresu. Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Przytulania? Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, gdzie ludzie za mało się przytulali. A przynajmniej nie robili tego zbyt często publicznie. Dzień Przytulania miał ich ośmielić, sprawić, żeby nie wstydzili się okazywać swych uczuć publicznie. Powinniśmy przytulać się przez cały rok, a Międzynarodowy Dzień Przytulania może być jedynie do tego pretekstem. W związku z tym w świetlicy szkolnej w dniu 31.01.2018 przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące pozytywnej roli przytulania. Podsumowaniem zajęć było przygotowanie przez uczniów i nauczycieli wspólnego plakatu.

Czytaj więcej...

Bezpieczne ferie.

Marcin Kubel

Bezpieczeństwo naszych uczniów jest dla nas bardzo istotnym elementem. W związku z tym faktem przed okresem ferii w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dotyczące zasad bezpiecznego zachowania w przerwie zimowej. Dzieci na podstawie doświadczeń własnych i innych ustaliły, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w czasie tego okresu. Następnie na podstawie ukazanych ilustracji opowiadały, jak zachować się w danej sytuacji. Uczniowie pokolorowali obrazki, dopasowali do nich odpowiednie opisy, tworząc plakat ilustrujący sposoby bezpiecznego spędzania ferii.

Wszystkim uczniom życzymy, by zawsze pamiętali o tych zasadach.

Czytaj więcej...

Dzieje pisma i książki na przestrzeni wieków

Małgorzata Przywecka, Kinga Burmistrzak, Władysław Rybarczyk

 2 marca grupa świetlicowa  uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych, których celem było zapoznanie uczniów z historią pisma i książki od czasów najdawniejszych do lat nam współczesnych.

Czytaj więcej...

Tańcowała igła z nitką

Małgorzata Przywecka

Przed nami ocean pomysłów- kreatywność dzieci jest niezmierzona! W związku z dużym zainteresowaniem szyciem w świetlicy na prośbę dzieci zostały przeprowadzone nietypowe zajęcia  z nauki szycia. Zanim przystąpiliśmy do właściwego szycia, rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, jakie należy zachować używając igły. Kolejnym etapem była nauka przewlekania nitki, zawiązywania supełka, no i pokazanie podstawowego ściegu. Dzieci  w skupieniu szyły  wycięte  sowy, misie, koty.

Czytaj więcej...

Świetlicowy "Masterchef"

Czytaj więcej...

Tradycja i zabawa- Andrzejki w świetlicy szkolnej

Małgorzata Przywecka, Władysław Rybarczyk

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych z przymrużeniem oka w wigilię Andrzeja, to ostatnia zabawa przed rozpoczynającym się Adwentem- czasem refleksji i oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

Czytaj więcej...

Świąteczne pieczenie pierników

Marta Kostańska, Małgorzata Przywecka

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierników i ich zapachem. Dzieci ze świetlicy szkolnej wspólnie z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W dniu 6.12.2016r. miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników.

Czytaj więcej...

Podsumowanie konkursu ,,ZOSTAŃ MISTRZEM ILUSTRACJI”

Małgorzata Przywecka, Anna Haryk

Świetlica szkolna i biblioteka zorganizowały konkurs plastyczno-czytelniczy ,,ZOSTAŃ MISTRZEM ILUSTRACJI” przeznaczony dla uczniów kl. II-III szkoły podstawowej. Zadaniem dzieci było na podstawie przeczytanej książki lub jej fragmentu stworzyć 5 stronnicową książkę z własnymi ilustracjami.

Czytaj więcej...

Święto Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

Małgorzata Przywecka

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka- Pluszowy Miś. Tradycją świetlicy szkolnej było zaśpiewanie piosenki pt. ,,Pluszowy Miś”  i zatańczenie tańca ,,Gummy Bear”. Uczniowie przebywający w tym dniu w świetlicy szkolnej przygotowali miłą niespodziankę dla najmłodszych przedszkolaków z grup ,,Krasnoludki”, ,,Biedronki, i Wiewiórki”. Tą niespodzianką był miś złożony z papieru metodą origami.

Czytaj więcej...

Tradycja pieczenia rogali

Małgorzata Przywecka, Włodzimierz Rybarczyk

,,Rogale marcińskie” nieodłącznie kojarzone są z Wielkopolską. Legenda głosi, że pewien cukiernik znalazł podkowę, którą zgubił św. Marcin, a następnie na jej kształt uformował ciasto, ozdobił je migdałami i upiekł. Tym samym doceniając dobroć św. Marcina rozdał smaczne rogale biednym.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Origami

Małgorzata Przywecka, Anna Haryk, Włodzimierz Rybarczyk

W naszej świetlicy uważnie śledzimy Kalendarz Dni Nietypowych. 24 października obchodziliśmy więc Światowy Dzień Origami. Origami  to starodawna sztuka  składania papieru wywodząca się ze starożytnych Chin i Japonii. Uczy wyobraźni, cierpliwości i staranności, a przede wszystkim rozwija manualnie. Tego dnia Pani Ania z biblioteki szkolnej  przeczytała  fragmenty książki. Zadaniem dzieci było odgadnięcie tytułu książek m.in: "Brzydkie kaczątko”, "Trzy świnki”, ,,Bajka o rycerzu i złotej rybce”, "Złotowłosa i trzy misie” i przedstawienie głównej postaci za pomocą origami koła płaskiego. Wspólnie wykonany plakat przypominający o Światowym Dniu Origami można było obejrzeć na szkolnym korytarzu, przy świetlicy.

Czytaj więcej...

Co słychać w świetlicy szkolnej

,,Darz Bór!"

M. Przywecka, M. Wiśniewska, M, Kierzkowska

Dnia 20.10.2016r. uczniowie klasy IIc, IIIc i IIIe wraz  z wychowawcami Panią Małgorzatą Wiśniewską i Panią Mirosławą Kierzkowską oraz organizatorką wycieczki Panią Małgorzatą Przywecką z pozdrowieniem ,,Darz Bór!" rozpoczęliśmy ścieżkę edukacyjno-badawczą w Porażynie- Nadleśnictwie Grodzisk Wlkp.

Czytaj więcej...

Nasi ulubieńcy- Światowy Dzień Zwierząt

Małgorzata Przywecka

Światowy Dzień Zwierząt jest corocznym  świętem obchodzonym dnia 4 października. Został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt. W świetlicy szkolnej świętowanie rozpoczęliśmy od rozwiązania krzyżówki poprzez zagadki czytane przez Panią Anie- bibliotekarkę szkolną. Dzieci odgadywały nazwy zwierząt  układając  puzzle z  ich wizerunkami, które pokolorowały i wykorzystały do stworzenia plakatu pt. ,,Zwierzęce zoo”.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Małgorzata Przywecka

29 września obchodziliśmy w szkole XVI Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Dzieci przebywające w świetlicy szkolnej, z uwagą i zainteresowaniem słuchały Pani Ani - bibliotekarki szkolnej, która czytała im fragment książki ,,Dzieci z Bullerbyn” Lindgren Astrid.

Czytaj więcej...