Dzień Gier Planszowych - świętem miłośników planszówek.

M.Kalemba-Borowczak, M.Sobecka

10 października 2021r. w naszej szkole był dla fanów planszówek najlepszą okazją, by podzielić się swoją pasją z innymi. Samorząd Szkolny podczas dużych przerw zaprosił koleżanki i kolegów z klas IV –VIII do wspólnych rozgrywek. Dzisiaj postawiliśmy na relacje międzyludzkie i szczere uśmiechy, a nie stukanie w ekran telefonu.  

Największą popularnością cieszyły się gry: Ryzyk – Fizyk, Monopoly, Dable, 5 sekund, Uno, Fortuna, ale równie dobrze bawiliśmy się przy chińczyku, warcabach, układankach logicznych, szachach.  

Warto podkreślić, że gry planszowe integrują, odciągają od elektroniki i z roku na rok zyskują na popularności. Pozwalają nie tylko odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu, ale też wzmocnić relację z rodziną czy przyjaciółmi. Wspólne spędzanie czasu przy grach doskonale odrywa myśli od codziennych trudności, pozwala rozwijać wiedzę, ćwiczyć wyobraźnię i spędzać wartościowy czas z innymi ludźmi. Planszówki to również prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia: planowanie, przewidywanie ruchów przeciwnika, dedukcję, liczenie, zdolności analityczne. A taki trening mózgu przyda się osobom w każdym wieku. 

Dziękuję klasom: IVa, IV b, Va, VIa, VII a, VII b, VIIc, VIII c, VIII d za zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszego dnia.