Tuż przed Świętem Zmarłych

Piotr Waszkowiak, M. Kalemba-Borowczak

We wtorek 29 października 2019r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu z klas ósmych oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły podtrzymali coroczną tradycję i posprzątali teren wokół granowskiego kościoła, na którym znajdują się groby Powstańców Wielkopolskich i byłych proboszczów naszej parafii.

Cmentarz przykościelny wymaga o tej porze roku oczyszczenia z owoców złotej, polskiej jesieni. Uczniowie przynieśli niezbędne narzędzia i wspólnie z panią Iwoną Szymańską, panią Magdą Kalembą-Borowczak,  oraz panią Alicją Banach uporządkowali jesienne liście zalegające na grobach.

1 listopada, jak co roku, groby te zostaną oświetlone zniczami, które przynieśli uczniowie, włączając się w akcję ogłoszona przez Samorząd Uczniowski „Światełko dla zapomnianych”.

Dziękujemy Wam wszystkim za pamięć o tych, którzy odeszli, ale wciąż pozostają w naszych sercach i myślach.