„Mała książka – wielki człowiek”

Kinga Burmistrzak

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „ Mała książka – wielki człowiek”. Jego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. To już trzeci etap kampanii Instytutu Książki realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Trzeci etap został przygotowany z myślą o pierwszoklasistach, którzy rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem.

Każdy uczeń, podczas wizyty w bibliotece szkolnej, otrzymał Wyprawkę Czytelniczą, dzięki której przy wsparciu bibliotekarza, nauczyciela oraz rodziców, zostanie zachęcony do nauki czytania i odkrywania w sobie pasji do czytania.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie kampanii: www.wielki-czlowiek.pl

Serdecznie zapraszam do lektury.