Biblioteka

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ  

 Biblioteka szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.50 - 14.50

ZAPRASZAMY 

 

Szkolny regulamin wypożyczania i udostępniania  podręczników szkolnych lub materiałów edukacyjnych

„Mała książka – wielki człowiek”

Kinga Burmistrzak

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „ Mała książka – wielki człowiek”. Jego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. To już trzeci etap kampanii Instytutu Książki realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Trzeci etap został przygotowany z myślą o pierwszoklasistach, którzy rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem.

Czytaj więcej...

Komunikat Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Granowie

Kinga Burmistrzak

Informujemy, że od dnia 9.11.2020r. Biblioteka Szkolna pracuje w trybie stacjonarnym we wtorki, środy oraz piątki w godzinach od 7:50 do 13:15, natomiast w poniedziałki i czwartki w trybie zdalnym.

Dodatkowo codziennie przed wejściem głównym do budynku szkoły, od ulicy Konstytucji 3 Maja, będzie znajdował się pojemnik na zwrot książek. Zwracaną książkę należy umieścić w pojemniku z dołączoną karteczką, na której powinny znajdować się następujące dane: imię i nazwisko ucznia, klasa oraz data zwrotu.

W przypadku wszelkich wątpliwości proszę o kontakt przez e-dziennik lub wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Istnieje również możliwość kontaktu przez aplikację Teams.

Świat bajek i baśni

Kinga Burmistrzak

W piątkowe przedpołudnie 16 października 2020r. udałam się do jednej z grup przedszkolnych znajdujących się w Drużyniu. Celem mojego spotkania było ukazanie dzieciom odwiecznej życiowej prawdy o tym, że w życiu zawsze warto pomagać innym.

Czytaj więcej...

Akcja STO LAT MAMO!

Kinga Burmistrzak

Od środy 24 maja do piątku 26 maja 2017r. wspólnie z opiekunem świetlicy szkolnej panią Małgorzatą Przywecką ogłosiliśmy akcję pod nazwą STO LAT MAMO!

Zadanie uczniów polegało na wykonaniu portretu swojej mamy, który został włożony przez nas w pięknie przyozdobioną, wykonaną z patyczków laryngologicznych ramkę.

Czytaj więcej...

Obchody Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Granowie

Kinga Burmistrzak

Tydzień Bibliotek to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski Wiersze Emilii Waśniowskiej

Kinga Burmistrzak

24 kwietnia odbył się etap szkolny X Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wiersze Emilii Waśniowskiej”, którego organizacją w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Granowie zajęła się biblioteka szkolna.

Jego celem była popularyzacja twórczości poetyckiej Emilii Waśniowskiej, rozwijanie poetyckich zainteresowań uczniów, doskonalenie warsztatu recytatorskiego dzieci i młodzieży, kształtowanie kompetencji językowych oraz rozbudzanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia.

Czytaj więcej...

Biblioteczny Dzień Kobiet

Kinga Burmistrzak

W związku z obchodzonym 8 marca Dniem Kobiet postanowiliśmy z opiekunem świetlicy szkolnej panią Małgorzatą Przywecką zorganizować dla uczniów z najmłodszych klas konkurs plastyczny pod nazwą „Dziewczęca bohaterka literacka”.

Czytaj więcej...

Obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

Kinga Burmistrzak

2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Jego celem jest promowanie pięknej literatury dla młodych czytelników.

Czytaj więcej...

Targi Edukacyjne , Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców 2017

Kinga Burmistrzak

Dnia 24.03.2017r. grupa uczniów z klas II i III gimnazjum udała się wraz z opiekunami na Targi Edukacyjne do Poznania.

Czytaj więcej...

Spotkania w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”

Kinga Burmistrzak

     W marcu klasy IIC i IIIC uczestniczyły w spotkaniach mających na celu głośne czytanie dzieciom w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Kampania Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom trwa już od 2001r. Jej celem jest zmiana świadomości społecznej dotyczącej roli czytania  w rozwoju dziecka. 

Czytaj więcej...

Zajęcia biblioteczne

Kinga Burmistrzak

     2 marca grupy świetlicowe z opiekunami  p. Małgorzatą Przywecką i p. Włodzimierzem Rybarczykiem uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, których celem było zapoznanie uczniów z historią pisma i książki od czasów najdawniejszych do lat nam współczesnych.

Czytaj więcej...

Randka w ciemno z książką

Kinga Burmistrzak, Małgorzata Przywecka

      14. lutego w Walentynki w bibliotece szkolnej przeprowadzono akcję Randka w ciemno z książką. Do udziału w tej formie promocji czytelnictwa zaprosiliśmy uczniów szkoły podstawowej.

     Z naszych zbiorów bibliotecznych wybraliśmy książki godne polecenia, a przede wszystkim pozostające w kręgu zainteresowań uczniów. Każdą książkę opakowaliśmy w papier i przyozdobiliśmy serduszkami oraz karteczką z wydrukowanym logo naszej zabawy. Uczniowie mieli możliwość wylosowania walentynki, czyli randki w ciemno z książką. Dla tych, których los okazał się pusty, czekał słodki upominek.

Czytaj więcej...

Ferie w bibliotece

Kinga Burmistrzak

   Chcąc przekonać uczniów, że biblioteka szkolna to nie tylko miejsce, w którym można wypożyczyć lekturę lub wyszukać potrzebnych informacji na dany temat, podczas ferii zimowych zorganizowaliśmy w niej zajęcia. Uczniowie mieli możliwość tworzenia zakładek do książek oraz  wykonania serc walentynkowych.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Origami

Anna Haryk, Tomasz Koziołek

24 października obchodzimy Światowy Dzień Origami. Sztuka składania papieru narodziła się około roku 700 w Chinach, ale rozwinęła w Japonii i dlatego  uważana jest za tradycyjną sztukę tego kraju. Składanie papieru można traktować zarówno jako rozrywkę, jak i formę kreatywnej nauki. Pozwala rozwijać zdolności manualne oraz kształtuje wrażliwość na otaczający świat, przy okazji umożliwiając poznawanie matematycznych kształtów.

Czytaj więcej...