Biblioteka

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ  

 Biblioteka szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.50 - 14.50

ZAPRASZAMY 

 

Szkolny regulamin wypożyczania i udostępniania  podręczników szkolnych lub materiałów edukacyjnych

Funkcjonowanie biblioteki szkolnej w okresie pandemii COVID-19

UWAGA!

WAŻNA INFORMACJA

 

Funkcjonowanie biblioteki szkolnej w okresie pandemii COVID-19

1. Biblioteka szkolna w okresie pandemii COVID-19 funkcjonuje na podstawie wytycznych MZ ,GIS i MEN.

2. W bibliotece należy przestrzegać przyjętych zasad bezpieczeństwa sanitarnego, np. stosować płyn dezynfekujący lub jednorazowe rękawiczki oraz maseczkę.

3. Maksymalnie do biblioteki mogą wejść dwie osoby: jedna wypożyczająca, druga oczekująca (w wyznaczonej strefie).

4. W przypadku większej ilości osób zainteresowanych wypożyczeniem, powinny one oczekiwać na korytarzu w bezpiecznej odległości 1,5-2m.

5. Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.

6. Czytelnicy mogą składać zamówienia na książki również poprzez aplikację Teams.

Nauczyciel bibliotekarz

Kinga Burmistrzak

Wizyta grupy przedszkolnej

Kinga Burmistrzak

W piątkowy poranek 14. maja przybyła do biblioteki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Granowie grupa przedszkolna Zajączki wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Skałecką i opiekunami.

Celem spotkania, nieprzypadkowo zaplanowanego podczas obchodów Tygodnia Bibliotek, było bliższe poznanie przez przedszkolaków zawodu bibliotekarza oraz promocja biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej...

Jak powstają książki?

Kinga Burmistrzak

W czwartek 13.05.2021 uczniowie klasy III B wraz z wychowawcą Violettą Sucharską uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych pod nazwą ”Jak powstają książki?”. Zajęcia zorganizowano w ramach Tygodnia Bibliotek, który w tym roku obchodzono pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Czytaj więcej...

„Mała książka – wielki człowiek”

Kinga Burmistrzak

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „ Mała książka – wielki człowiek”. Jego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. To już trzeci etap kampanii Instytutu Książki realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Trzeci etap został przygotowany z myślą o pierwszoklasistach, którzy rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem.

Czytaj więcej...

Komunikat Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Granowie

Kinga Burmistrzak

Informujemy, że od dnia 9.11.2020r. Biblioteka Szkolna pracuje w trybie stacjonarnym we wtorki, środy oraz piątki w godzinach od 7:50 do 13:15, natomiast w poniedziałki i czwartki w trybie zdalnym.

Dodatkowo codziennie przed wejściem głównym do budynku szkoły, od ulicy Konstytucji 3 Maja, będzie znajdował się pojemnik na zwrot książek. Zwracaną książkę należy umieścić w pojemniku z dołączoną karteczką, na której powinny znajdować się następujące dane: imię i nazwisko ucznia, klasa oraz data zwrotu.

W przypadku wszelkich wątpliwości proszę o kontakt przez e-dziennik lub wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Istnieje również możliwość kontaktu przez aplikację Teams.

Świat bajek i baśni

Kinga Burmistrzak

W piątkowe przedpołudnie 16 października 2020r. udałam się do jednej z grup przedszkolnych znajdujących się w Drużyniu. Celem mojego spotkania było ukazanie dzieciom odwiecznej życiowej prawdy o tym, że w życiu zawsze warto pomagać innym.

Czytaj więcej...