Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA”

Violetta Sucharska, Monika Figlarz

Biało-czerwona flaga, godło z Białym Orłem w koronie i „Mazurek Dąbrowskiego” to symbole polskiej państwowości. To znaki najważniejsze, wyrażające naszą tożsamość, wokół których gromadzi się wspólnota obywateli Rzeczypospolitej. Kiedy podczas świąt państwowych czy innych doniosłych wydarzeń w życiu polskiego społeczeństwa chcemy w szczególny sposób poczuć łączącą nas więź, odwołujemy się właśnie do tych symboli. Są one dla wszystkich Polaków wyjątkowo cenne. Otaczanie symboli Rzeczpospolitej Polskiej czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego z nas.

W związku z niedawno obchodzonymi świętami majowymi ogłosiliśmy konkurs na pracę plastyczną pt. „ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA”. Zgłoszone na konkurs prace były wykonane ze szczególną starannością, precyzją, a pomysłowość uczniów przy wsparciu rodziców jak zwykle mile nas zaskoczyła.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Dorota Szajek kl.IB

II miejsce: Dominik Lenartowski kl.IIA, Weronika Berczyńska kl.IB

III miejsce: Julia Rosół kl.IIB, Amelia Kulczyńska kl.IB

Wyróżnienia: Maria Borowczak kl.IB, Julia Nowak kl.IB

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!