SZKOŁA PAMIĘTA

Wiktoria Drzymała

W czwartek 28 października 2021r. przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego udali się, aby posprzątać teren wokół granowskiego kościoła, na którym znajdują się groby Powstańców Wielkopolskich i byłych proboszczów naszej parafii.

Jesienią cmentarz przykościelny wymaga oczyszczenia z liści. Uczniowie wraz z opiekunami uporządkowali nagrobki i pograbili liście, zapełniając kilkadziesiąt pokaźnych worków.

1 listopada, w Dzień Wszystkich Świętych, groby te zostały oświetlone zniczami, które przynieśli uczniowie, włączając się w akcję „Światełko pamięci". Znicze zapalono również na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Granowie.

Serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za pamięć o tych, którzy odeszli, ale wciąż pozostają w naszych sercach.