Akcja „Kolorowe kredki” czyli Wielki Kredkowy Recykling

Martyna Bielawska

W dniach od 27 września do 1 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka kredek, zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu, do której włączyli się chętni uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki.

Po jej zakończeniu wolontariusze zajęli się segregacją, temperowaniem oraz pakowaniem zebranych kredek do kartonów i przygotowaniem ich do wysyłki.

Dzięki Waszej życzliwości trafią one do piórników uszytych przez starszych wolontariuszy, a następnie zostaną przekazane dzieciom w szkołach przyszpitalnych, do świetlic środowiskowych i innych instytucji opiekujących się dziećmi.

Pozostałe kredki posłużą do wykonania biżuterii oraz przedmiotów, które zostaną przekazane na aukcje charytatywne.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!