DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Piotr Waszkowiak, Marcin Poznaniak

21 listopada w naszej szkole po raz kolejny obchodzony był Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariatu przygotował kilka niecodziennych atrakcji.

 

Przy sali nr 25 powstało Drzewko Życzliwości, na którym uczniowie mogli zamieszczać pozdrowienia do innych osób. Oprócz tego wolontariusze rozdali uczniom uśmiechnięte buźki do przyklejenia na bluzkę.

Działała Szkolna Poczta Życzliwości w postaci skrzynki, do której można było wrzucić pozdrowienie, dostarczane następnie bezpośrednio do adresata.

Przez cały tydzień trwała również akcja „Opatrunek na ratunek”, podczas której uczniowie mogli przynosić podstawowe artykuły medyczne. Zostały one wysłane do biednych rejonów Afryki. Nasi wolontariusze zorganizowali też kiermasz na cele charytatywne, na którym sprzedawano babeczki i tosty. Istniała również możliwość udziału w loterii z nagrodami. Dochód z losów, rzecz jasna, przekazany był na cele charytatywne.

Uczniowie zostali także zachęceni do przebrania się na żółto, czyli kolor radości. Wśród osób, które ubrały się w ten sposób, zostały rozlosowane nagrody.