I Zjazd wolontariuszy szkolnych

Iwona Szymańska, Monika Figlarz

19 października 2019r. w Grodzisku Wlkp. odbył się pierwszy zjazd wolontariuszy szkolnych z naszego powiatu pod hasłem „Wolontariat dla każdego”. Uczestniczyli w nim również przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu z naszej szkoły.

Wolontariusze mieli okazję wziąć udział w warsztatach dotyczących idei wolontariatu i jego podstawowych celów, a także zadań i cech dobrego wolontariusza. Pomiędzy młodymi wolontariuszami szybko nawiązała się nić porozumienia, więc warsztaty przebiegły w swobodnej i życzliwej atmosferze. Bliżej można było się także poznać podczas spotkania w kawiarence przy herbacie i słodkim poczęstunku. A po nim przedstawiciele akcji „Szlachetna Paczka” przybliżyli nam ten sposób pomocy, w który włączyć się może każdy z nas, bo razem można po prostu więcej! Ile dasz innym dobrego, tyle Ci się zwróci. Od innych, w innej postaci, w innym czasie, ale na pewno wróci do Ciebie. I właśnie taka myśl pozostała z nami po tym spotkaniu, które dało nam nie tylko nowe spojrzenie na pomaganie i wolontariat, ale pokazało, ile każdy z nas może uczynić dobra.

 

Iwona Szymańska, Monika Figlarz

 

I Zjazd wolontariuszy szkolnych

 

19 października 2019r. w Grodzisku Wlkp. odbył się pierwszy zjazd wolontariuszy szkolnych z naszego powiatu pod hasłem „Wolontariat dla każdego”. Uczestniczyli w nim również przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu z naszej szkoły. Wolontariusze mieli okazję wziąć udział w warsztatach dotyczących idei wolontariatu i jego podstawowych celów, a także zadań i cech dobrego wolontariusza. Pomiędzy młodymi wolontariuszami szybko nawiązała się nić porozumienia, więc warsztaty przebiegły w swobodnej i życzliwej atmosferze. Bliżej można było się także poznać podczas spotkania w kawiarence przy herbacie i słodkim poczęstunku. A po nim przedstawiciele akcji „Szlachetna Paczka” przybliżyli nam ten sposób pomocy, w który włączyć się może każdy z nas, bo razem można po prostu więcej! Ile dasz innym dobrego, tyle Ci się zwróci. Od innych, w innej postaci, w innym czasie, ale na pewno wróci do Ciebie. I właśnie taka myśl pozostała z nami po tym spotkaniu, które dało nam nie tylko nowe spojrzenie na pomaganie i wolontariat, ale pokazało, ile każdy z nas może uczynić dobra.

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}