wolontariat

Ogłoszenie

Drodzy Rodzice! Drodzy Wolontariusze!

Informujemy, że Dyrektor Szkoły ustalił zasady dokonywania wpisu na świadectwie szkolnym dotyczące działalności w Szkolnym Klubie Wolontariatu w roku szkolnym 2019 / 2020 , które brzmią następująco:

„Wpis o wolontariacie na świadectwie szkolnym otrzymuje uczeń, który brał udział w co najmniej trzech akcjach wolontariatu szkolnego lub pozaszkolnego, albo systematycznie i długo udzielał się na rzecz środowiska szkolnego lub lokalnego”.

Pozostałe osoby, które działały w Szkolnym Klubie Wolontariatu, a nie spełniają powyższych kryteriów, mogą otrzymać zaświadczenie o działalności w wolontariacie.

Opiekunowie SKW
Iwona Szymańska, Monika Figlarz

Uczniowie, Wolontariusze!

Magdalena Kalemba - Borowczak

Włączamy się w akcję Granowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Każdy kto chce wesprzeć w tym trudnym czasie pracę lekarzy, pielęgniarek obsługi Szpitala w Grodzisku Wlkp. może dołączyć i  w miarę swoich możliwości., przynieść artykuły, które są dla pracowników Szpitala bardzo potrzebne.

Czekamy na Was 19 marca 2020r. (czwartek) w godzinach 9.00 -16.00

Liczymy na zrozumienie i wsparcie.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Piotr Waszkowiak, Marcin Poznaniak

21 listopada w naszej szkole po raz kolejny obchodzony był Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariatu przygotował kilka niecodziennych atrakcji.

Czytaj więcej...

I Zjazd wolontariuszy szkolnych

Iwona Szymańska, Monika Figlarz

19 października 2019r. w Grodzisku Wlkp. odbył się pierwszy zjazd wolontariuszy szkolnych z naszego powiatu pod hasłem „Wolontariat dla każdego”. Uczestniczyli w nim również przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu z naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Dyskoteka andrzejkowa

Amelia Styczyńska

W dniu 27 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka, która była związana z dość popularnym dniem - Andrzejkami. Organizatorem dyskoteki był Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontariatu oraz klasa VIb, a uczestniczyli w niej uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum.

Czytaj więcej...

Ślemy życzenia Borysowi

Magdalena Kalemba-Borowczak

Borys jest uczniem klasy V w Szkole Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim. 

U chłopca zdiagnozowano nowotwór typu chłoniak.

Czytaj więcej...

AKCJA POMOCY DLA ZWIERZĄT

Karolina Kałek

Październik był w naszej szkole miesiącem szczególnej troski o zwierzęta. Z okazji MiędzynarodowegoDnia Zwierząt oraz Dnia Kundelka, w dniach od 04.10.2018r. do 25.10.2018r., Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę dla psów i kotów z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Kościanie. Akcję przeprowadzili wolontariusze  klas VII. W nowej i starej szkole zbieraliśmy saszetki, puszki z karmą oraz koce i zabawki dla mieszkańców schroniska. Łącznie zebrano ok. 70 kg karmy! Cieszymy się, że akcja okazała się sukcesem 

Czytaj więcej...

Marzycielska poczta

O co chodzi?

„Marzycielska Poczta” narodziła się pod koniec 2009r. Dedykowana jest dla ciężko chorych dzieci, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. Są one dla nich wsparciem – dodają im siły do walki z chorobą.

Czytaj więcej...