Komunikat!

Szanowni Rodzice,

W związku z niewielką liczbą zgłoszeń zostaje wydłużony termin składania wniosków dotyczących zapewnienia opieki przedszkolnej.

Proszę o zgłaszanie się rodziców, którzy nie są w stanie samodzielnie zapewnić opieki swoim pociechom, mailem pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. za pomocą formularza dostępnego TUTAJ

Maila należy wysłać najpóźniej do czwartku, 7 maja 2020 r., do godziny 12:00

Dowóz dzieci będzie odbywać się we własnym zakresie.

 

W piątek, 8 maja 2020r. zostaną Państwu przekazane za pośrednictwem strony internetowej dalsze informacje dotyczące zasad prowadzenia opieki oraz funkcjonowania przedszkola.

_______________________________________________________________________________________________________________

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące pobytu dzieci w przedszkolu i organizacji opieki, zgodne z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej oraz wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

1. Liczebność grupy przedszkolnej może liczyć do 12 dzieci w zależności od wielkości sali.

2. Rodzice zgłaszają dziecko do udziału w zajęciach w przedszkolu minimum 2 dni robocze przed skorzystaniem z opieki przedszkolnej.

3. W pierwszej kolejności z przedszkola mogą korzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką nad dziećmi w domu.

4. W przypadku zgłoszenia przez rodziców większej ilości dzieci, niż liczba określona jako bezpieczna przez dyrektora przedszkola, pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci, których rodzice są pracownikami ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jeżeli liczba dzieci nadal będzie przekraczała bezpieczną ilość dzieci przebywających w placówce, to dzieci przyjmowane będą do przedszkoli rotacyjnie z tygodniowym czasem pobytu w przedszkolu.

5. Do przedszkola przyjmowane są tylko dzieci zdrowe.

6. Nie można przyjąć do przedszkola dzieci w przypadku, gdy w domu w którym mieszka dziecko, przebywają osoby na kwarantannie lub izolacji.

7. Rodzice przyprowadzający/odbierający dzieci do/z przedszkola nie wchodzą do budynku przedszkola.

8. Dzieci nie mogą przynosić do przedszkola swoich zabawek i przedmiotów osobistych (m.in.: ręczników do rąk, szczoteczek do zębów, maskotek).

9. Dzieci i pracownicy przebywający na terenie przedszkola nie muszą zasłaniać ust i nosa.

10. Z sal w których przebywają dzieci zostaną usunięte wszystkie zabawki których nie można poddać dezynfekcji.

11. Zostaną zapewnione odpowiednie warunki higieniczne – dezynfekcja powierzchni, zabawek, klamek, toalet.

12. Dzieci mogą korzystać z placów zabaw podczas przebywania w przedszkolu pod opieką nauczycieli, tylko w przypadku regularnej dezynfekcji placów zabaw. Na placu zabaw powinna przebywać nie więcej niż jedna grupa dzieci.

13. W przypadku podejrzenia zakażenia u dziecka lub pracownika placówki, dyrektor przedszkola niezwłocznie informuje o tym organ prowadzący.

 

mgr Ryszard Grajek
Dyrektor ZSP w Granowie