Ogłoszenia

Kangur 2020

Wyniki pozostałych uczniów TUTAJ

Komunikat - zakończenie roku szkolnego 2019/20


Kominikat

Konkurs "Mam talent"

A.Jóźwiak,W.Dylewska

„ You can sing-challange…” – konkurs

Olga Szulc

Komunikat

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW DZIECI SZKOLNYCH

Ze względów oczywistych planowany na dzień 21.05.2020r. dyżur dla Rodziców w tradycyjny
sposób nie odbędzie się. Nauczyciele zapraszają na wirtualny dyżur poprzez konta uczniów
na Microsoft Teams – czwartek 21.05.2020r, godz. 17:00 – 18:00

mgr Ryszard Grajek
Dyrektor ZSP w Granowie

Komunikat

Szanowni Rodzice,

1. Informuję, że z dniem 19 maja 2020r. wznawiamy działalność Przedszkola „Bajkowa Kraina” w Granowie. Osoby, które jeszcze nie dokonały zgłoszenia, a chciałyby powierzyć swoje pociechy pod naszą opiekę proszone są o kontakt najpóźniej do poniedziałku 18 maja 2020r. do godz. 10:00

2. W związku ze zmianą przepisów związanych z nauczaniem zdalnym w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej, Rodziców zainteresowanych zapewnieniem opieki dzieciom w szkole, prosimy o dokonywanie zgłoszeń za pomocą formularza dostępnego TUTAJ.

3. Rodziców dzieci przedszkolnych i szkolnych proszę o zapoznanie się z wymogami określonymi przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi warunków sanitarno-higienicznych.

https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-mz-i-men

https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-otwarcie-przedszkoli

mgr Ryszard Grajek
Dyrektor ZSP w Granowie

Komunikat

Komunikat!

Szanowni Rodzice,

W związku z niewielką liczbą zgłoszeń zostaje wydłużony termin składania wniosków dotyczących zapewnienia opieki przedszkolnej.

Proszę o zgłaszanie się rodziców, którzy nie są w stanie samodzielnie zapewnić opieki swoim pociechom, mailem pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. za pomocą formularza dostępnego TUTAJ

Maila należy wysłać najpóźniej do czwartku, 7 maja 2020 r., do godziny 12:00

Dowóz dzieci będzie odbywać się we własnym zakresie.

 

W piątek, 8 maja 2020r. zostaną Państwu przekazane za pośrednictwem strony internetowej dalsze informacje dotyczące zasad prowadzenia opieki oraz funkcjonowania przedszkola.

_______________________________________________________________________________________________________________

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące pobytu dzieci w przedszkolu i organizacji opieki, zgodne z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej oraz wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

1. Liczebność grupy przedszkolnej może liczyć do 12 dzieci w zależności od wielkości sali.

2. Rodzice zgłaszają dziecko do udziału w zajęciach w przedszkolu minimum 2 dni robocze przed skorzystaniem z opieki przedszkolnej.

3. W pierwszej kolejności z przedszkola mogą korzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką nad dziećmi w domu.

4. W przypadku zgłoszenia przez rodziców większej ilości dzieci, niż liczba określona jako bezpieczna przez dyrektora przedszkola, pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci, których rodzice są pracownikami ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jeżeli liczba dzieci nadal będzie przekraczała bezpieczną ilość dzieci przebywających w placówce, to dzieci przyjmowane będą do przedszkoli rotacyjnie z tygodniowym czasem pobytu w przedszkolu.

5. Do przedszkola przyjmowane są tylko dzieci zdrowe.

6. Nie można przyjąć do przedszkola dzieci w przypadku, gdy w domu w którym mieszka dziecko, przebywają osoby na kwarantannie lub izolacji.

7. Rodzice przyprowadzający/odbierający dzieci do/z przedszkola nie wchodzą do budynku przedszkola.

8. Dzieci nie mogą przynosić do przedszkola swoich zabawek i przedmiotów osobistych (m.in.: ręczników do rąk, szczoteczek do zębów, maskotek).

9. Dzieci i pracownicy przebywający na terenie przedszkola nie muszą zasłaniać ust i nosa.

10. Z sal w których przebywają dzieci zostaną usunięte wszystkie zabawki których nie można poddać dezynfekcji.

11. Zostaną zapewnione odpowiednie warunki higieniczne – dezynfekcja powierzchni, zabawek, klamek, toalet.

12. Dzieci mogą korzystać z placów zabaw podczas przebywania w przedszkolu pod opieką nauczycieli, tylko w przypadku regularnej dezynfekcji placów zabaw. Na placu zabaw powinna przebywać nie więcej niż jedna grupa dzieci.

13. W przypadku podejrzenia zakażenia u dziecka lub pracownika placówki, dyrektor przedszkola niezwłocznie informuje o tym organ prowadzący.

 

mgr Ryszard Grajek
Dyrektor ZSP w Granowie

KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice,

Organ prowadzący jakim jest Gmina Granowo chce rozważyć możliwość uruchomienia od 6 maja 2020r. opiekuńczej działalności przedszkoli (tylko dla rodziców, którzy pracują).

W związku z tym proszę o zgłaszanie się pracujących rodziców, którzy nie są w stanie samodzielnie zapewnić opieki swoim pociechom, mailem pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. za pomocą formularza dostępnego TUTAJ

Maila należy wysłać najpóźniej do poniedziałku, 4 maja 2020 r., do godziny 10:00

Dowóz dzieci będzie odbywać się we własnym zakresie.

W najbliższym czasie zostaną Państwu za pośrednictwem strony internetowej przekazane dalsze informacje dotyczące zasad prowadzenia opieki oraz funkcjonowania placówki.

 

mgr Ryszard Grajek
Dyrektor ZSP w Granowie

Komunikat

KOMUNIKAT

W związku z przedłużeniem zawieszenia zajęć do dnia 26 kwietnia 2020r. przekazujemy kolejne informacje dla Uczniów i Rodziców naszej szkoły:

1. Kontynuujemy zdalne nauczanie do dnia 26.04.2020r.

2. Egzaminy klas ósmych zostały przesunięte. Nowy termin zostanie podany w późniejszym czasie (nie później jednak niż 21 dni przed planowaną datą egzaminów).

3. Zalecany kontakt telefoniczny ze szkołą – telefon komórkowy 515 147 540 lub 515 147 559

4. W przypadku konieczności przybycia do szkoły – proszę wcześniej uzgodnić termin i godzinę telefonicznie. Szkoła jest czynna w godzinach 8:00 – 14:00

 

mgr Ryszard Grajek Dyrektor ZSP
w Granowie

Komunikat

KOMUNIKAT

1. W związku z zakończoną rekrutacją do Przedszkola „Bajkowa Kraina” w Granowie informuję, że wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie, tzn. że od 1 września 2020r. do naszego przedszkola będą uczęszczać zarówno dzieci, które kontynuują edukację przedszkolną oraz dzieci, które po raz pierwszy zawitają do naszego przedszkola.

2. Podział na grupy zostanie przeprowadzony w terminie późniejszym.

3. Rodzice dzieci nowoprzyjętych zobowiązani są dostarczyć potwierdzenie woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia (do pobrania TUTAJ). Oświadczenie należy dostarczyć sekretariatu w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 24.04.2020r.

4. Rekrutacja uzupełniająca odbędzie się w terminie 11.05. – 15.05.2020r. Obowiązuje ten sam wniosek, dostępny TUTAJ.

 

mgr Ryszard Grajek     
Dyrektor ZSP w Granowie

Pisemny konkurs z języka angielskiego dla klas III Szkoły Podstawowej

A. Jóźwiak

Pod koniec lutego odbył się konkurs z języka angielskiego dla klas III Szkoły Podstawowej. Podczas konkursu sprawdzono znajomość kolorów, liczb, pogody, dni tygodnia, części ciała, ubrania, członków rodziny oraz najważniejsze zabytki w Wielkiej Brytanii. Oto wyniki Waszych zmagań.

Czytaj więcej...

Kominikat

KOMUNIKAT

1. Od poniedziałku 6 kwietnia nauczanie zdalne odbywać się będzie wg planu lekcji, który obowiązywał przed 12 marca br. Szczegóły związane z przebiegiem zajęć przekażą nauczyciele przedmiotu i wychowawcy klas.

2. Przerwa świąteczna trwa zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, tzn. od 9 do 14 kwietnia włącznie. W tym czasie nie ma zajęć.

3. Zalecany kontakt telefoniczny ze szkołą – telefon komórkowy 515 147 540 lub 515 147 559

4. W przypadku konieczności przybycia do szkoły – proszę wcześniej uzgodnić termin i godzinę telefonicznie. Szkoła jest czynna w godzinach 8:00 – 14:00

 

mgr Ryszard Grajek    
Dyrektor ZSP w Granowie

Instrukcja logowania do aplikacji do zdalnego nauczania

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie 

W pierwszych dniach  tej innej dla wszystkich sytuacji będziemy uczyli się wszyscy razem korzystać z narzędzia IT i charakteru zdalnej nauki. Dlatego też  bez obaw, strachu postarajmy się "złapać " ten wirtualny kontakt. Warto pytać, pisać, kontaktować się, aby  uruchomić kontakt między nami. Mając na uwadze fakt, że sytuacja jest nowa dla Wszystkich. Życzmy sobie  wytrwałości a przede wszystkim zdrowia.

Poniżej zamieszczamy instrukcję dotyczącą logowania się do office365.com i aplikacji Teams, którą będziemy wykorzystywali do zdalnej nauki.

INSTRUKCJA LOGOWANIA

Komunikat

KOMUNIKAT

W związku z przedłużeniem zawieszenia zajęć do dnia 10 kwietnia 2020r. przekazujemy kolejne informacje dla Uczniów i Rodziców naszej szkoły:

1. Od środy 25 marca 2020r. rozpoczynamy zdalne nauczanie. Szczegóły zostaną przekazane przez wychowawcę klasy i uczących w niej nauczycieli.

2. Zalecany kontakt telefoniczny ze szkołą – telefon komórkowy 515 147 540 lub 515 147 559

3. W przypadku konieczności przybycia do szkoły – proszę wcześniej uzgodnić termin i godzinę telefonicznie. Szkoła jest czynna w godzinach 8:00 – 14:00

 

mgr Ryszard Grajek Dyrektor ZSP w Granowie

Komunikat!

KOMUNIKAT

W związku z zawieszeniem zajęć przekazujemy kolejne informacje dla Uczniów i Rodziców naszej szkoły:

1. Terminy rekrutacji do przedszkola i szkoły pozostają bez zmian. Wnioski można składać również elektronicznie (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Zalecany kontakt telefoniczny ze szkołą – telefon komórkowy 515 147 540

3. Przygotowujemy się do rozszerzenia e-nauczania w Szkole Podstawowej, proszę o śledzenie strony szkoły oraz e-dziennika. Jest to realizacja obowiązku szkolnego i Rodziców bardzo prosimy o kontrolę wykonywania zadań domowych przesyłanych uczniom przez nauczycieli.

4. W przypadku konieczności przybycia do szkoły – proszę wcześniej uzgodnić termin i godzinę telefonicznie. Szkoła jest czynna w godzinach 7:00 – 15:00

mgr Ryszard Grajek
Dyrektor ZSP w Granowie

Uwaga - zawieszamy wyjazdy na basen

Drodzy Rodzice!
W związku z zaistniałą sytuacją i koniecznością podjęcia działań profilaktycznych, zawieszamy wyjazdy na basen do Wolsztyna.

M.Kierzkowska

INFORMACJA DYREKTORA ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W GRANOWIE DOT. ZAWIESZENIA ZAJĘĆ W SZKOLE I PRZEDSZKOLU

INFORMACJA DYREKTORA ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W GRANOWIE
DOT. ZAWIESZENIA ZAJĘĆ W SZKOLE I PRZEDSZKOLU

  1.  W czwartek i piątek (12 i 13 marca 2020r.) szkoła i przedszkole prowadzi zajęcia opiekuńcze dla tych dzieci i uczniów, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki. Czas sprawowania opieki zgodny z całorocznym planem lekcyjnym. W tych dniach dowozy i odwozy wg całorocznego harmonogramu. Opieka nad dziećmi przedszkolnym w w/w dwóch dniach sprawowana będzie w przedszkolu w Granowie.
  2. Od poniedziałku 16 marca 2020r. do środy 25 marca 2020r. przedszkole
    i szkoła zamknięte są dla dzieci i uczniów.
  3. Szkoła jest otwarta – pracuje administracja oraz obsługa.
  4. Zwracam się z apelem do Rodziców, aby zadbali o to, żeby dzieci pozostały
    w domach, ograniczyły maksymalnie kontakt z innymi osobami.
  5. Proszę Rodziców o śledzenie szkolnej strony internetowej, gdzie na bieżąco zamieszczamy informacje i komunikaty ministerialne oraz służb sanitarnych.

 

Dyrektor ZSP w Granowie
mgr Ryszard Grajek


Granowo, 11.03.2020r.