Sukcesy

Norbert Hoffmann - laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

Magdalena Sobecka, Dobiesława Poznaniak 

       Norbert Hoffman (tegoroczny absolwent) zajął III miejsce w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim “Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej ...” Otrzymał tytuł laureata, przysługujący uczniom, którzy uzyskali 90 % prawidłowych odpowiedzi. Natomiast Antoni Banach, Justyna Konieczna, Ewa Łochyńska i  Michalina Frąckowiak otrzymali tytuły finalisty. Konkurs organizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że od tego roku z wojewódzkiego stał się ogólnopolskim konkursem.  

9.06.2021 r w Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie odbyło się podsumowanie XIII edycji konkursu i wręczenie nagród laureatom, na które Norbert pojechał w towarzystwie Pana Dyrektora Ryszarda Grajka.  

Laureatowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

Najlepsi w Powiecie Grodziskim!

Magdalena Kalemba-Borowczak

Wiktor Kowalski i Piotr Ziółkowski - uczniowie klasy VI c reprezentowali naszą szkołę w konkursie ogłoszonym przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Poznaniu i napisali apel do rówieśników, w którym przekonywali, że palenie papierosów negatywnie wpływa na zdrowie młodego człowieka. Swoje prace pisemne zatytułowali  "Palić , nie palić - oto jest pytanie". W zmaganiach konkursowych pokonali swoich rówieśników i w Powiecie Grodziskim zajęli I i II miejsce. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Matematyczny sukces naszych uczniów

Natalia Kocik

21 lutego 2020 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Grodzisku Wlkp. odbył się II POWIATOWY KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA ÓSMOKLASISTÓW. Konkurs ten ma wieloletnią tradycję, odbywa się od 19 lat. Wcześniej jako konkurs dla gimnazjalistów, a od ubiegłego roku, jako konkurs dla ósmoklasistów.

Czytaj więcej...

Konkurs "Żłóbek Wielkopolski"

Anna Gawron-Walica

Tradycyjnie już - jak co roku  uczniowie naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego brali udział w konkursie na "Żłóbek Wielkopolski".

Jest to już XVII edycja Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych -organizowanego pod patronatem Muzeum Narodowego w Poznaniu - oddział Muzeum Etnograficzne.

                W sobotę 5 grudnia w Muzeum Etnograficznym odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. W konkursie udział wzięło ponad 130 szopek w pięciu różnych kategoriach.

Mamy być z czego dumni!

Czytaj więcej...

Kangur 2015 - mamy wyróżnienia!!!

Grażyna Urbańska

Uczniowie z kółka "Kangur Mały Matematyk", przygotowywani przez Grażynę Urbańską w marcu sprawdzili swoje umiejętności w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur". Juz kolejny rok odnieśli swój pierwszy sukces.

Czytaj więcej...

Wyróżnienie w konkursie "Pamięć nieustająca"

Elżbieta Brudło
Pięcioro uczniów naszego gimnazjum biorących udział w Ogólnopolskim Konkursie Hi­storyczno-literackim pt. „Pamięć nieustająca” zapracowało dla  szkoły na wyróżnienie w tym konkursie. Zrobili to tworząc poezję, opowiadania, pre­zentację filmową oraz prace plastyczne, w tym rzeźbę.

Czytaj więcej...

Wojewódzki Konkurs Języka polskiego

Joanna Karolczak

13 marca uczeń naszego gimnazjum – Łukasz Borowczak wziął udział w etapie Wojewódzkim Konkursu Języka Polskiego, który odbył się w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu. Przez dwie godziny, od 13.00 do 15.00 uczestnicy zmagali się z tematem rozprawki: Bohater samotnie walczący z historią.

Czytaj więcej...

Warszawa: laureaci konkursu uhonorowani!

Elżbieta Brudło

9. listopada uczniowie naszego gimnazjum Antoni Bresch, Mikołaj Kruś i Rafał 

Walica uczestniczyli w niezwykłej uroczystości, która miała miejsce na terenie Uniwersytetu Warszawskiego w Audytorium Dawnej Biblioteki (Krakowskie Przedmieście 26/28). Była to uroczysta ceremonia wręczenia nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno – Literackiego „Pamięć nieustająca”. Do rywalizacji przystąpiło 505 szkół, z których nadesłano  ponad 900 prac w postaci opowiadań, reportaży, filmów, albumów itp. 

Czytaj więcej...

Sukces w konkursie "Jesienne inspiracje"

Anna Gawron-Walica

Dnia 24.10.2014 gimnazjaliści z klas drugich (Wiktoria Tarnowska, Mikołaj Kruś, Katarzyna Weiss, Karolina Zdych) reprezentowali naszą szkołę w Kotowie na konkursie "Jesienne inspiracje", organizowanym przez ZSP im.Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.

Czytaj więcej...

NAJLEPSZY BLOG NAUKOWY W POLSCE W 2014 ROKU PROWADZONY PRZEZ FRANCISZKA I ANTONIEGO BRESCH.

Elwira Kwiatek

 Dnia 2 czerwca 2014 roku  na Politechnice Gdańskiej, podczas V Międzynarodowej Konferencji Naukowej dla Dzieci  został rozstrzygnięty konkurs na najlepszy Blog Naukowy w Polsce, zorganizowany przez Polską  Akademię Dzieci.  

Pierwsze miejsce zajął blog prowadzony przez uczniów naszej szkoły - Franciszka i Antoniego Bresch. Jest to blog, który pokazuje i opisuje życie ptaków. Mimo, że blog prowadzą oboje bracia, w konkursie reprezentował go Franciszek,  student Polskiej Akademii Dzieci (oddział Poznań) i to on został laureatem i otrzymał główną nagrodę w postaci wyjazdu na obóz sportowy. Komisja konkursowa doceniając olbrzymi wkład pracy Antoniego, przyznała jemu wyróżnienie,  mimo, iż nie spełniał on kryteriów regulaminu (Antoni nie jest studentem PAD i przekroczył już granicę wieku- 12 lat). Z pewnością po obejrzeniu bloga sami przyznacie jej rację.

Chłopcom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...

Turniej Poetycki Jednego Wiersza

Elżbieta Brudło

 27 stycznia 2014 r. w godzinach popołudniowych udaliśmy się do Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wlkp. Na Turniej Poetycki Jednego Wiersza pt. „Grodzisk – moje miasto”.

Przygotowania do udziału w tym konkursie trwały od grudnia ub. roku. Grupa chętnych gimnazjalistów brała udział w warsztatach poetyckich, które zorganizowały Elżbieta Anna Brudło i Magdalena Kalemba-Borowczak w bibliotece Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Granowie.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2016r

Grażyna Urbańska

W  piątek 17 czerwca w szkole w Ptaszkowie odbyło się rozdanie nagród i wyróżnień  dla uczniów biorących udział w konkursie matematycznym Kangur.

Czytaj więcej...

VI Powiatowy Konkurs z Języków Obcych dla Gimnazjalistów

Paweł Studzianek, Dorota Sznura

Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim zorganizowało VI Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego i z Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów.

Czytaj więcej...

Finał „II Konkursu Wiedzy o Powiecie Grodziskim”

Anna Muchowska

W kwietniu grodziskie liceum zorganizowało finał „II Konkursu Wiedzy o Powiecie Grodziskim”. Reprezentantem naszego gimnazjum był Wiktor Szamański z II C. Uczniowie różnych szkół rozegrali między sobą finał ustny odpowiadając na pytania dotyczące powiatu grodziskiego.

Gratulujemy Wiktorowi zajęcia IV miejsca w finale.

Nasi finaliści VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

D. Poznaniak, A. Muchowska

W poniedziałek 25.04.2016 r. Hanna Kowalska z kl. VI a i Piotr Rogalski kl. VI b pod opieką pana Tomasza Koziołka udali się do siedziby Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu po odbiór nagród za miejsca finałowe w etapie wojewódzkim VIII edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Gratulujemy wyróżnionym.

Czytaj więcej...

I miejsce w Wiosennym Turnieju Sportowym "EKOSPORTOWCY NA START"

Agnieszka Ciesielska

W sobotnie przedpołudnie (09.04.) reprezentanci klas II wraz z p. A. Ciesielską i p. V. Wróblewską wzięli udział w zawodach sportowych w hali sportowej w Rakoniewicach, organizowanych przez ZPS Łąkie.

Czytaj więcej...

Dwa srebrne medale w MISTRZOSTWACH POLSKI w Speed Badmintonie!!!

Leszek Migdałek

       W sobotę 28 listopada 2015 r. w Kórniku odbyły się VII Mistrzostwa Polski w Speed Badmintonie, w których uczestniczyło blisko 100 zawodników, w tym 10 medalistów Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie. Nasi uczniowie –  gimnazjalista Szymon Fornalik oraz Jakub Przywecki - uczeń klasy VI, zdobyli wicemistrzostwo, każdy w swoje kategorii wiekowej. Osiągnięcie to nie jest dziełem przypadku, ponieważ oboje brali udział w cyklu turniejów Wielkopolskiego Grand Prix, w których zajmowali czołowe miejsca. Drugie miejsca  (srebrne medale) na Mistrzostwach Polski są uwieńczeniem ich kilkuletniego sportowego wysiłku.

Czytaj więcej...